Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A fekvőbetétvédő tulajdonképpe...

A fekvőbetétvédő tulajdonképpen mire való? Ha egy matracra teszünk egy fekvőbetétet, akkor a fekvőbetétre lehet tenni még fekvőbetétvédőt is? Vagy a fekvőbetétvédő a matracvédő szinonimája, és a matracra való?

Figyelt kérdés

#matrac #matracvédő #fekvőbetétvédő
2020. máj. 26. 14:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
a fekvőbetét védő védőfunkciót tölt be. ha mondjuk kiömlik valami, gyermek bepisil, stb, nem a fekvőbetét lesz koszos, hanem ez a védő, amit mosogépben ki lehet mosni.
2020. máj. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

nem a matracvédő szinonimája, de azonos szerepet töltenek be, csak egyik fekvőbetétre, másik matracra való. ha tehát a matracon van fekvőbetét, akkor a matracra felesleges matracvédőt tenni, a fekvőbetét védő ellenben jó szolgálatot tehet.

előző voltam :)

2020. máj. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Értem, köszi! De akkor a fekvőbetétvédő akkor matracra nem is passzol?

Illetve láttam olyat is, hogy fedőmatrac (topper), ennek van védőfunkciója, vagy van rá való védő?

2020. máj. 26. 16:59
 4/23 anonim ***** válasza:

hat ha meretben akkora, mint a matrac, akkor csak a rögzítőn múlik, hogy passzol-e. a rögzítő altalaban gumis, egy vékonyabb matrachoz jo lehet, vagy lehet helyette hosszabb gumit varratni.

fedomatracrol nem hallottam, de most rakerestem, kb a fekvobetet funkciojat latja el

2020. máj. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Igen, én is nézegettem ezeket. A fedőmatrac hasonló, mint a fekvőbetét, csak vékonyabb. És fedőmatracra azt hiszem, nincs védő.
2020. máj. 26. 18:16
 6/23 anonim ***** válasza:
Nekem a 24 centi vastag matracon van matracvédő, de ki hogy nevezi :) . Eleve az én matracom huzata nem is mosható mert a felső rétegébe memóriahab van varva, illetve véd a kopástól, valamint pl a Jysk-nél csak ekkor van rá garancia, ha ezt is veszek a matrachoz.
2020. máj. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
26%

"nem a fekvőbetét lesz koszos, hanem ez a védő, amit mosogépben ki lehet mosni"

Miért? A fekvőbetétet nem lehet? Akkor mi értelme rátenni a matracra?...


Egyébként szerintem biznisz az egész. Egy egyszerű gumilepedővel sokkal olcsóbban megóvható a matrac, ha bepisilős gyerekről (vagy épp felnőttről) van szó.

2020. máj. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Cafolom. ezek a védők vastagabbak sokkal, mint egy sima pamutlepedo.

Pelda: menstruacios atazas, lepedo alatt van a matracvedo/fekvőbetét vedo, leveszed, beszappanozod, kimosod mindkettot. ha nincs vedo, erolkodhetsz, hogy a matracbol mosd ki, maceras.

nekem matracom van es rajta nem olcso kategorias matracvedo, nagyon megérte az árát, a matrac 5 ev utan is mintha uj lenne.

van ismerosom, aki IKEA vevő szolgálaton tudna mesélni arról, hogy néznek ki a matracok, amiket visszavisznek.

2020. máj. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
46%
nem sima pamutlepedorol beszelek,hanem gumilepedorol, ami vizhatlan, tehat ugyanugy vedi a matracot az elazastol, mint egy vastagabb, dragabb valami
2020. máj. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

személy szerint szívesebben teszek magam ala egy pamut fedoretegu, pantokkal rögzíthető matracvedot, meg akkor is, ha dragabb mint a "gumilepedo", foleg mivel hosszueletu.

utananeztem a gumilepedonek, pvc-bol keszul, elvileg mosható, de gondolom, nem tul idotallo. ennyi erovel pvc teritot vagy zuhanyfuggonyt is magam ala terithetnek. koszonom, nem 🙈

2020. máj. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!