Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Igaz,hogy a 70es,80as években...

Igaz,hogy a 70es,80as években Magyarországon szinte mindenhol tálcás(lapos öblítésű) wc csésze voot?

Figyelt kérdés
Mert szüleimtől,nagyszüleimtől úgy hallottam,hogy akkoriban szinte mindenhol az volt. A csobbanós fajta csak elvétve volt megtalálható. Manapság meg kb. fele-fele arányban található meg szerintem. Én is utálom nagyon a csobbanós fajtát,mert ha nem rakok papírt bele,akkor felcsobban,ami nagyon higiéniátlan,undorító.

2020. jún. 14. 16:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
En csak arrol tudok nyilatkozni, amit ismerek. 80-as evekben voltam gyerek, es osztalytarsaim kozul egyedul a Lorieknal volt csobbanos. Nem szerettem naluk lenni. Ezen kivul egyszer talalkoztam csobbanossal, mikor egyszer Hajduszoboszlon nyaraltunk. Tobb csobbanosra nem emlekszem vissza.
2020. jún. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
igaz
2020. jún. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
Igen, igaz. Most csobbanós és van és nem tudom, te miket xarsz, de nekem még sose csobbant fel annyira.
2020. jún. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

Igen.

Komoly piackutatást kellett végezni, de nagy kínálatban találtunk laposöblítésűt az utóbbi években is.

Nem tudom, a nagyszüleid mért választották a mélyöblítésűt, meg miért cserélték le egyáltalán a régit, őket kéne megkérdezni.

2020. jún. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
92%
Igaz
2020. jún. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 qkker1 ***** válasza:
88%
Igaz, a "csobbanós" mostanában terjedt el.
2020. jún. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Szia!Nem,nálunk és a nagyszüleinknél is lapos van,mert utáljuk a csobbanóst. Ezt a "divatot" országosan értettem,sok helyen látok már csobbanóst.
2020. jún. 14. 18:04
 8/21 anonim ***** válasza:
90%
7: Félreértettem akkor.
2020. jún. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A 80 as években már volt mind a kettő.De a csobbanós is úgy volt gyártva,hogy ne a vízbe,hanem a hátsó oldalra menjen,és le csússzon

Sajnos a maiaknál a vízbe esik.

Ezeket olyan helyekre tervezték,ahol gyenge a szellőzési lehetőség,gyakrabban,többek veszik igénybe. Pl.szállodák,kórházak A lényege,hogy a széklet egyből a vízbe kerüljön,így csökkentve a büdös szagot.

2020. jún. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Utolsó: a mai "meredekfalú" csobbanósokat én betiltanám higiéniai okokból. A "csúszdás" mélyöblítésűekkel semmi bajom nincs, nem értem hogy a maiakat miért csinálják,hogy egyből a vízbe essen. Igaz, mivel colitises vagyok és fontos, hogy lássam az "eredményt" ezért nálunk lapos van.
2020. jún. 16. 19:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!