Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Van jelentősége a hiperszuper...

Van jelentősége a hiperszuper matracoknak és ágyrácsoknak az egészség szempontjabol, vagy csak az elmúlt évek marketingfogása?

Figyelt kérdés

A spéci rácsos fantasztikus matracú ágyamon rosszabbul alszom, mint a retro táborok heverőin. Elgondolkodtam, hogy miért jobb a hátnak a rács és a nem tudom milyen faxa matrac, mint a lapra tett szivacs vagy heverő?

Régen több vagy kevesebb hátfájós volt?

Á, minden nap összetörve ébredek...



2020. aug. 12. 09:25
A kérdező szavazást indított:
Jobbak az új matracok és az ágyrácsok.
Marketingfogás, több pénzt lehet belőle csinálni.
16 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Adott ágytól függ. A hátnak a sima, keményebb matrac a jó. Régebbi ágyak gyakran kifeküdtek, a deréknál van egy gödör, és így pont extrán befeszül a gerinced. Ha nem a hátadon, hanem oldalt vagy hason alszol, ahhoz valamivel puhább matrac a jó. Szóval valószínűleg a te alvási módodhoz nem jól van kiválasztva a matrac.


A rossz alvás oka lehet még, hogy nem sportolsz eleget, és túl sok stressz ér. Vagy lefekvéshez túl közel végzel túl intenzív sportot. Vagy túl sok kék fény ér (későig gépezel), túl kevés természetes fény stb. Millió oka lehet.


A fiatalkori emlékeiddel ne hasonlítgasd, mert ahogy öregszik az ember, egyre inkább mindene fáj, sérülékenyebb lesz. Fiatal korodban a mostani ágyadon is vígan aludtál volna valószínűleg. De lehet, hogy az a tábori heverő egy jól eltalált darab volt :-)

2020. aug. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak hasznos dolgok, de vannak marketing fogások is. Ki kell ezeket szűrni.

Valamint amit fentebb leírtak, igaz.

Régen nemcsak a matrac volt más, de az életforma is. Ezt is vedd figyelembe.

2020. aug. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, hogy mióta van ez az új ágyad, mert nekem is volt olyan panaszom, hogy mikor egy "hagyományos" sivacsos ágy után váltottam 45 évesen egy ágyrácsos, 24 centis matracos ágyra, akkor az első hónapban csak kínlódtam, de aztán megszoktam és nagyon jó már. Egy dolgot viszont észrevettem, hogy ezek az állítható, több zónás ágyrácsoknak nemsok értelme van, főleg ha az ember az oldalán alszik. Sokkal kényelmesebb nekem ha az egész ágyrács egyforma keménységre van állítva. Nekem csak 5 léc ilyen, azokat meg alapra tettem.
2020. aug. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A retrót úgy értettem, hogy ha olyanon alszom MOSTANÁBAN.😃

Amiben nincs semmi humbug.

Életem legkényelmesebb ágya pont egy régi, kifeküdt ágy volt egy albérletben. Ránézésre nem gondoltam volna.

2020. aug. 12. 11:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ágy az mindig olyan, hogy megszokás kérdése. Múlt héten , 3 napot nyaraltunk Zalakaroson, hotelben. Na ott olyan ágyak vannak, hogy egy teli bútorlap van ágyrács helyett, és a matrac is szerintem a legkeményebb ami kapható. Igazából nem volt gond az alvással, inkább a zajokkal, viszont hazaérve az én ágyamat éreztem ismét kényelmetlennek. :D

Most olyan ágyad van ami engedi ellazulni a testedet, nem kényszeríti egyik pozicióba sem. Lényegében az a jó, ha oldalt fekve egyenes a gerinced. Illetve úgy a jó ha oldalfekvésben, egy másik személy nem tudja a tenyerét a derekad alá csúsztatni. Hidd el hamarosan hozzászokik a tested, mert mostmég fura neki, de utána kipihentebben fogsz aludni. Saját tapasztalat.

2020. aug. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Régebbi matrac, nem új...
2020. aug. 12. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!