Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen matractípusok vannak? ...

Milyen matractípusok vannak? Mik a jellemzőik?

Figyelt kérdés

Matracot szeretnék venni, de sajnos nem vagyok valami jártas a témában. Mindenképp el fogok menni boltba, kipróbálni matracokat, viszont előtte szeretnék kicsit tisztában lenni, hogy kb. hány és milyen matractípus van, mik a jellemzőik stb. Valaki le tudná írni röviden?

Előre is köszönöm!



2020. aug. 18. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
2020. aug. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. aug. 18. 18:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Elég sokféle van, és ezek kombinációja. A típusokat fő fajtákat és jellemzőiket megtalálod sok matracos oldalon.

[link]

[link]

[link]


Lényeg, hogy próbálj matracvásárlásnál paramétereket keresni, a szlogenek helyett.

A kókusz rost idővel töredezik

2020. aug. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Memóriahabos sem mindig jó. Nyáron kevésbé szellőzik így elég meleg.
2020. aug. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Valaki magyarázza már el nekem, talán a kérdezőnek is hasznos lehet: a leggagyibb szivaccsal az a baj, hogy kifeküsszük, vagyis eltorzul, ahol fekszünk rajta, ott besüpped, nem? Akkor mi a lényege a memóriahabnak? Az nem ugyanazt csinálja? Emlékszik rá, hogy hol feküdtünk rajta, hogy milyen alakú a testünk. De akkor miért jó ez, és miért nem jó a gagyi? Mi a különbség?
2020. aug. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A memóriahab sem olyan, hogy úgy marad ahogy feküdtél rajta, csak azt látod, hogy lassabban áll vissza az alap helyzetbe, viszont nem az egész matrac készül ebből, hanem csak egy rétege. Nekem például a huzata olyan, hogy bele van varva 2 centi vastag ilyen szivacs. Kényelmes, de ahogy írtam, ilyenkor nyáron meleg.

Ezen a kifekvésen gondolkodtam egy időben, hogy hogyan lehetne jobban forgatni, és ezáltal kitolni a matrac élettartamát.

Pl az sem lenne rossz, ha a huzaton belül is két kockára vágot matrac lenne, és akkor ezen belül is lehetne forgatni a szivacsokat, vagyis az a rész ami eddig kívül volt, az kerülne utána középre. Így igazából a teknősödést teljesen ki lehetne zárni, és max egyformán lapulna a matrac, főleg ha pl 100x200-as méretet választanánk, akkor 2db 100x100-as kocka lenne benne amit úgy forgat az ember ahogy akar.

2020. aug. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"lassabban áll vissza az alap helyzetbe"

De ez jó nekem? Miért?

2020. aug. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Helyileg valamivel jobban tart, mert ha ráfekszem, akkor csak ott sűlyed be ahol konkrétan fekszem. Ugye ezeket úgy szokták hírdetni, hogy rátesznek egy borospoharat, és mellette ütögetik a szivacsot, a pohár pedig meg sem moccan. Gyakorlatban ez annyit jelenthet, hogy kevésbé érzed ha a párod forgolódik melletted.
2020. aug. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ugye nem szivacs, mert az más, az nem alkalmas matracnak. Ezek hideghab matracok. A hideghab matrac élettartamát a sűrűsége adja.

Minél sűrűbb, annál tovább tart. Természetes, hogy ott ahol jobban terheled, ott van használatba, igénybevételnek kitéve, ott fog gyengülni a rugalmassága idővel. De minél sürübb, annál tartósabb, erősebb, mert egységnyi területen több buborék van, ami jobban szétoszlattja a terhet. Nézz meg egy szivacsot, és képzeld el.

A keménysége más téma, azt különböző formázással, bevágásokkal teszik puhábbá, jobb szellőzést biztosítva (légcsatornák). A memória habot azért látod úgy, mert egy nagyon sűrű hideghab. Ezért tart sokáig, viszont nehezebben is szellőzik miatta.

Azért pontrugalmas, vagy ortopéd, illetve ad jó alátámasztást, mert csak ott süpped ahol terheled, és a terhelésnek megfelelően. ha középen fekszel a matracon, nem fog a két szélétől egyenletesen középre lejteni, hogy egy gödörbe találd magad.

2020. aug. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!