Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mivel tisztíthatom a kandalló...

Mivel tisztíthatom a kandalló ablakát/üvegét?

Figyelt kérdés

Nagyon fekete már a kandallónk ajtaján lévő üveg, és nem tudom mivel takarítsam le.

Elég sokat használjuk, szóval olyan kéne ami annyira nem gyúlékony és nem okoz bajt.

Régen láttam valakinél ilyen folyadékot, ami direkt erre való de már égen-földön kerestük és nem lehet kapni sehol. Egy helyen volt de ott egy kis flakon kb. 4000 forint volt.


2008. nov. 27. 13:25
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ti mivel tisztítjátok meg?
2008. nov. 27. 13:30
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Mikor apukáméknak elkészült akkor ök is a kandallo boltban vettek ilyen drága folyadékot. most nem tudom hol veszik de mindig olyannal takarítja, igaz egy pici elég belöle. Ö minden reggel befütt és az unokájuk onnan indul oviba (anyuka korán megy dolgozni) így egy szertartás a gyereknek is hogy papával kandallo ablakot tisztítanak.
2008. nov. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Mi egyszerű mosogatószerrel tisztítjuk, mint az edényeket. Csak arra kell vigyázni, hogy ne szemcsés mosogatószer legyen, mert akkro összekarcolja az üveget.
2008. nov. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Aranyos lehet ez a kis "szertartás" :))


Mosogatóval szerintem már nem tudnánk lemosni, mert nem olyan füstös hanem már rá van égve. Elég régóta ilyen már, mert nem nagyon érünk rá és nem jutottunk hozzá sajnos...


Köszi a válaszokat ha még valakinek van ötlete írjon.

2008. nov. 27. 13:45
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
2008. nov. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%
Én egy jól bevált, olcsó eszközt használok. 100 Ft-os boltban lehet kapni, az a neve hogy szappanos párnácska.Papírdobozban van, több darab van benne. Pár csepp vizet kell cseppenteni a sarkára és azzal lejön minden, még az üvegre égett korom és gyanta is.Körkörös mozdulatokkal letisztítod, majd nedves rongyal utána pedig szárazzal letörlöd és kész.Ne lepődj meg, mert ez a párnácska elsőre úgy néz ki mintha fém súroló lenne, de nem az. Nyugodtan használhatod a kandalló üvegére, nem fogja megkarcolni, mert edzett üveg, Én már 2 éve ezt használom, 2-3 naponta és az üvegen még egy kis karc sincs, úgyhogy nyugodtan használd!
2008. nov. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig Well Done hideg zsíroldóval szoktam letörölni, azzal is szépen lejön minden.
2008. nov. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Ciffel + ujságpapírral lejön a szennyeződés! Mi is használtunk régebben drága lemosókat, de pillanatnyilag ez a legolcsóbb és legjobb megoldás szerintem.
2008. dec. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.


Épp tegnap este gondoltam a ciff-re! ha meg is karcolja esetleg nem gond, mert így is elég karcos már :D de remélhetőleg nem karcol.

2008. dec. 3. 16:39
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is a hideg-zsíroldót használom és a folttisztítót. Vagy-vagy.Mind a kettőből a spriccelős formát. A borzalmas mocsokság letörlésére papírtörlőt használok, majd ablakpucolóval és puha ronggyal tisztára törlöm. SAJNOS ezt minden használat után - akár naponta - meg kell ismérelni, azért, hogy NE ÉGJEN RÁ. Szóval elég babrás ára van a szép látványnak, de megéri!!!! :-(
2008. dec. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!