Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen részletes rajzokat...

Milyen részletes rajzokat kell adni az asztalosnak? Milyen honlapon vagy programmal érdemes csinálni? (Kis konyha)

Figyelt kérdés

2020. szept. 5. 15:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Kihívod és megbeszéled vele.

A rajzot meg saját magának készíti azért, hogy stimmeljenek is a méretek.

2020. szept. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Már beszéltem vele de minél kevesebb idejét akarom rabolni, mert be vannak táblázva. Meg sokan berendezik a konyhájukat előre, polcokat is, mindent, pár éve láttam ilyen oldalakat. Készülni szeretnék előre hogy minden simán menjen.
2020. szept. 5. 16:01
 3/14 A kérdező kommentje:
Milyen programmal készítik maguknak a rajzokat általában?
2020. szept. 5. 16:03
 4/14 anonim ***** válasza:
32%

Igen, én is így vagyok, tapogatok a területen, azt hiszem, van egy ún, szabásrajz, amit el kell készíteni, ez egy lista arról, miből mekkorát kell vágatni és szerelvényekből hányat kell megrendelni, megvenni.

Szerintem ha kézzel le tudod rajzolni a kész szekrényt méretekkel, akkor már előrébb vagy. És ha kiválasztottad bemutatótermekből és lapszabászatokból a hátlapot, korpuszhoz bútorlapot, előlapot, munkalapot, fogantyúkat, szerelvényeket.

6-ból 6 asztalos nem segített nekem ezekben, sokáig tartott, míg körbejártam és megfejtettem a témát.

2020. szept. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi :) Nem tudod a kihúzható páraelszívó fölötti szekrénybe mennyire lehet pakolni? Mert megy ki a cső a mennyezeten, de mellette/előtte lenne hely.
2020. szept. 5. 16:24
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Amire mindenképpen figyel oda, hogy igyekezz minnél inkább szabvány méretekben gondolkodni, mert ha pl vákumfóliázott ajtófrontokat, fiókelőket szeretnél, ott az egyedi méretnél 30%-os felárat is felszámolnak. Ami még fontos, hogy többféle magasság szokott lenni konyhaszekrényeknél is, itt is érdemes a saját magasságunkhoz igazodni, hogy kényelmes legyen a munka, ne kelljen görnyedni, az sem rossz ha van lába is, tehát ezt is bele kell számolni. Én anno magam terveztem és raktam össze a konyhaszekrényemet, akkor egy sima alap 2007-es autocad programmal rajzoltam meg a terveket, majd azzal mentem a lapszabászatba. Viszont ha asztalossal szeretnéd csináltatni, akkor szerintem elég ha csak leírod neki, hogy mekkora szekrényeket szeretnél, hány fiókkal, polccal. Ha lesz, akkor a beépített konyhagépek méretei is jó ha megvannak. Én már előtte megvettem őket.
2020. szept. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

En kihivtam az asztalost,vett egy kb meretet,csinalt maganak egy gyors vazlatot a meretekkel(azert kb mert meg bent volt a regi butor)

Aztan par nap mulva kuldte a latvanyterveket tobbfele elrendezesrol,arajanlattal egyutt.

Kivalasztottam a nekem tetszot,kozben kibontottuk a konyhat,jott levette a pontos mereteket,hozta a szerzodest,megbeszeltunk mindent a legaprobb reszletekig(anyagok,szinek,fogantyuk ilyenek).

Azota ha barmi kerdesem volt hivhattam batran,volt egy kis problemank a vizkiallasokkal,es a magassaggal is.egybol jott,megnezte,elmondta a megoldasokat.

Egy valamire valo asztalos mindenkepp sajat maga mer,es tervezi meg az elemeket.

Te kimered faltol falig a szekrenyt,kozben kellene mellette elhagyni par centit mert mondjuk nem ugyanannyi van lent mint fent.kuka lesz az egesz mert nem tudja berakni,vagyis nem kuka de nem lesz szep ha utolag kell rajt szabni.

2020. szept. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"megbeszeltunk mindent a legaprobb reszletekig(anyagok,szinek,fogantyuk ilyenek"

Ezeket hol választottad ki? Bemutatótermekbe jártál?

2020. szept. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

"mindenkepp sajat maga mer"

De mit mér?

Én tudom, hogy mekkora szekrényt szeretnék és mi legyen benne.

Pl. egy 200 cm magas, 60x35 sm-es szekrényt szeretnék, megvan az elképzelésem, mekkora fiókokkal, milyen sűrű polcozással, akkor ő mit akar mérni és hol?

2020. szept. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9 Bármilyen hihetetlen, de sokan nem tudnak rendesen mérni. Sőt én pl esztergályos végzettségemmel milliméterben adom meg az adatokat, asztalosok meg centiben számolnak. Rá is írom mindig a rendelőre, hogy ezek milliéteres adatok, de még így is volt olyan, hogy fénylécet vágattam (munkapult világítás takarója, 8 centis csík) aztán mikor mentem érte, akkor várt egy fél szekrényoldalnyi tábla.
2020. szept. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!