Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hova érdemes rakni a széfet?

Hova érdemes rakni a széfet?

Figyelt kérdés

Nyilván bebetonozni lenne a legjobb, de ezért falat nem akarok bontani. Hova lenne érdemes rakni, rögzíteni széfet? A ház biztonsági szolgálatra bekötött riasztóval rendelkezik, így csak azt a 10-20 percet kell kibírnia egy esetleges betörés esetén ameddig az egység kiérkezik.

Nyilván a lényeg, hogy ne tudják magukkal vinni, meg a helyszínen se feltörni.

Mi lehet a legjobb megoldás?


2020. szept. 14. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálam úgy van: lent a pincében (mélygarázsban) van egy fém szekrény a falnál amiben szerszámgépeket tárolok.

Ebbe beletettem a széfet, átfúrtam a falat, a szekrényt és a széfet is, majd átmenőben két 16-os menetes szárral rácsavaroztam a falra.

A menetes szár azon felét ahol csak a falban van, sima alátétek helyett laposvasból csináltam 100x100-as alátéteket.

Ez bele van süllyesztve a falba majd visszajavítva, így nem látszik hogy ott valami átmenő csavarral van rögzítve.

Illetve az anyacsavarokat és a laposvas alátétet összehegesztettem, hogy még véletlenül se tudja sehogy se lecsavarni.

Így max akkor tudja elvinni ha szétveri az egész válaszfalat ami egyébként vasalt betonból van.

2020. szept. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így van, nem kell falat vésni, legalább 10-es menetes szárnak fúrj lyukat a falban.


A menetes szár egyik végére ráhegesztesz egy anyát és teszel alá egy nagy alátétet, az rögzítő anyát (lehetőleg műanyag betéteset) pedig a széf belseje felől tekered rá.


Ha esetleg betonból van a fal (padló?), akkor oda elég 12-es alapcsavar. Azt már nem lehet lefeszíteni pár perc alatt.


Nyilván, ha napi szinten használod (pl. lapotopot, napi ékszereket tartod benne) akkor olyan helyre tedd, ahol te könnyen eléred.


Egyébként eldughatod bárhova.


Ismerős a kötvényeket olyan helyen tartja, ahova 4 méteres létra kell, de azt ugye ő se nyitogatja.

2020. szept. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mérettől függ, de nem is kell feltétlenül széf hozzá, elég a csalafinta megoldás. Nagyobb ruhásszekrény fenekét (alsó lapját) felhajthatóra kell megcsinálni és alája kell szerkeszteni egy nagy lapos fadobozt. Bár ahogy értéktelenedik a forint, egyre inkább a kisebb helyen elférő arany jön számításba. De az is megoldás, ha a szoba sarkában (netán egy bútor alatt) a padló (parketta) egy részét felhajthatóvá alakítják át (alatta egy üreggel).
2020. szept. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!