Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen legyen a szobám színe?...

Milyen legyen a szobám színe? Nem tudok dönteni!

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Elég régóta ki akarom festeni a hálószobámat, mert unalmasnak tartom és hát megutáltam a mostani színt. Jelenleg ilyen halvány kék és a plafon sápadt barack szín. Rólam tudni kell, hogy egyenesen utálom, ha egy szobának több színe van. Régebben többszínű volt de azóta megváltoztam. Szóval én sok színt kedvelek és egyszerűen döntés képtelen vagyok. Mostanában a lazac pink színért vagyok oda ami remekül állna, de közben imádom az esztétikus fehér varázslatot ahol minden fehér és rendezett. De néha zöldön gondolkozok, mert imádom a természetet és a fűillatot és az arra emlékeztetne, de keresztanyám szerint nagyon kórház feelinges. Aztán ott a lila ami nyugtató hatású, meg egész klasszul lehet lila dekorációkkal díszíteni mint levendulás, orgonás vagy ibolyás dolgokkal. És így hangulatos lenne. Nálam az egészen élénk piros vagy bordó szín sincs kizárva bár, sokan lebeszélnek róla mivel elég intenzív és ha sokáig vagy egy intenzív piros szobában az fejfájást, idegességet okozhat. Na ettől a piros a lista végén van. Kékből maximum királykéket választanék, mert a mostani falszínem megutáltatta velem a kék színt. Sárga és árnyalatait meg a rovarok miatt félek, de szerintem mutatós lenne. De semmi olyan nincs a színben ami miatt azt mondanám, na ez a favorite. Szóval semleges nekem. Mit gondoltok? Szobámban van épp 2 óriás fa színű bútor és 2 fehér még. De ahhoz, hogy passzoljon meg tudnám oldani pl. öntapadós matricával és ráragasztom mindre. Nagyon nem kellemes nekem ha minden különböző színű. Mindenképp egy színűre festeném az egész szobát. Ezért szerintetek melyik lenne idális hálószoba szín, ahova el lehet menni nyugovóra és nem leszek tőle ideges mint a mostanival? :D. Ráadásul elég vacak munkát végeztek a "mesteremberek" és hetekig itt lepzseltek, míg szerintem én egymagam végeztem volna vele pár nap alatt, de anyám üzletelt velük annó. Mit javasoltok, hogy rendezzem majd be az új szobámat ha lefestem? Nem rég vettem ide új csillárt és ilyen vintage mintás ágyat. :) 23L vagyok ha ez segítene. <3



2020. okt. 4. 03:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A lista elejéről szerintem egy szép árnyalatú lila jó lenne. Ahhoz a fehér bútorok is jól mennek. A pirosat az idegelés miatt tényleg kizárnám. A fehéret lehet sokszor kéne átkenned. Amit a vége felé írtál, a sárga is jól kombinálható a fehér bútorokkal.
2020. okt. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Teljes mértékben egyet kell értenem az előttem válaszolóval.


A fehér a sokszori átkenés miatt szerintem ki van zárva, mint ahogy a piros is, mert az tényleg nincs jó hatással az emberekre.

A sárga és a lila abszolút szóba jöhet, de én még a lazac színt is el tudnám képzelni a fehér bútorokkal.


De amit neked figyelembe kell venned:

-melyik az a szín, amiből szerinted nem szeretsz ki egyhamar?


-biztos, hogy találsz olyan árnyalatot pl lilábol, ami szép és tetszik? (Nekem is volt lila szobám, de az elején a festők azt mondták, hogy a szín az romás, aztán kevertek egy világosabbat ami nagyon tetszett. Viszont amikor végeztek a festéssel akkor nagyon ronda rózsaszín színű lett és nekem az nem tetszett. Most világosszürke a falam)


-hunyd le a szemed és képzeld el a szobád!

Milyen színűnek látod a falad?

(Szerintem amelyik először beugrott szín, az legyen, mert a tudatalattid azt súgja)



Remélem tudtam segíteni!

2020. okt. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek.

Nos akkor a fehéret is passzolnám, meg az amúgy is hamar koszosodik és eléggé meg látszik. De a legelső szín ami beugrott az a lazac rózsaszín falfesték volt, amit ilyen falfestő programmal meg is terveztem, hogy lefotózod a szobád, feltöltöd az oldalra és az segít "befesteni" és úgy előre látod hogy fog kinézni és valami fantasztikus lenne :D.

2020. okt. 4. 09:23
 4/4 anonim válasza:

Szia, egy halvány szürkés-barnán nem gondolkoztál mlg esetleg? Nekem jelenleg középkék falam van és én is tervezem a jövőben átfestetni.


Viszont, ha nagyon nem jön be a barna gondolata, akkor szerintem a lila, a halvány barack és egy pasztell citromsárga nagyon jól mutathatna! :)

Ahogy előttem is írták, a pirosat mellőzni kellene falszínként, a fehér pedig a legrosszabb szín, ha produktivitására kerül sor. A színeknek van hatásuk az emberre, ezen is elgondolkozhatsz. Pl a zöld lehet, hogy "kórházi szín" (nekem is ezt mondogatták, amikor eleinte zöldet szerettem volna kék helyett :)), viszont nyugtató hatású és természetesnek érződik, amitől jobb lesz az ember hangulata.

2020. okt. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!