Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A faggyúgyertyáknak elviselhet...

A faggyúgyertyáknak elviselhető a szaga? Az ártalmas paraffinoshoz képest szagos, de mennyire? Ha (márvány hatás miatt) olajfestékkel festjük le a falakat, károsíthatja a szerkezetet hosszú távon? (Néhány szoba tégla, néhány viszont vályog falazatú.)

Figyelt kérdés

2020. okt. 11. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A faggyú füstöl sztem, nem ég el tökéletesen, ellentétben a parafinnal. Milyen káros hatása van az utóbbinak? Sosem hallottam.

Akkor inkább viasz gyertya.

Vályog falnak nem lesz jó az olajfesték, ha a vízszigetelés hiányzik.

2020. okt. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ne viasz gyertyázz, mikor az ártalmas paraffinoshoz képest legalább 20-szor drágább az ára!


Nem véletlenül írtam faggyút.


De a kérdés az (immáron a többiekhez; remélem lesz is valaki, aki tud segíteni), hogy mennyire szagos az egészségkárosító, vacak, undorító paraffinoshoz képest?


Emberek, írjatok!


Másikhoz: szigetelve minden szigetelt, a vályog szobának is van szépen megcsinált, vízszigetelt beton alapja.


Így módosít valamit a falakon a ráfestett olajfesték?

2020. okt. 12. 10:11
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem írtál árat, úgyhogy, nem kell kiabálnod! Ha ennyire öko vagy, az festés sem jó.

Nem érvényesül a vályog kedvező tulajdonsága.

Mivel a paraffin szagtalan, így biztos, hogy más büdösebb és nem használnak ilyeneket(régen is csak elvétve).

A zsír is szagos, a faggyú méginkább. De egyszerűbb ha rákeresel a neten, mert megtalálható.(büdös, zabálja az oxigént, lerakódik mindenre)

Használj olajat, jobb, és azt inkább használták régen is(nemhiába).

2020. okt. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

...csak a paraffin egése közben egy rahedli ártalmas toxin kerül a szoba levegőjébe! :D


Mit mondtam, NEM véletlenül írtam faggyút.


Szóval akkor azt mondod a faggyú nem csak simán szagos lesz, hanem elviselhetetlenül büdös?


Nem tudom lehet-e még valahol kapni ilyen egészségre ártalmatlan faggyú gyertyákat, de egyszer ki kellene próbálnom néhányat, mennyire lennék képes elfogadni a belőlük távozó szagot.

2020. okt. 12. 11:28
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapsz. Vegyél faggyút. Megolvasztod, leszűröd, formába öntöd. Kanócot kreatív boltokba kapsz.
2020. okt. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ok!
2020. okt. 12. 13:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Esetleg?

[link]

2020. okt. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezért károsak az agyament konteók. Ártalmas toxinok keletkeznek. Persze. A paraffinból is csak szén-dioxid és vízgőz lesz mint bármilyen szénhidrogénből. Csak ehhez ismerni kéne a kémiát. Közönséges hosszú szénláncú szénhidrogén. A ki tudja mivel szennyezett állati faggyú elégetésekor sokkal több egyéb anyag szabadul fel, nem véletlenül annyira büdös.
2020. okt. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"A paraffinból is csak szén-dioxid és vízgőz lesz mint bármilyen szénhidrogénből."


"Közönséges hosszú szénláncú szénhidrogén."


Akkor nem értem (nem kötekszem, valóban nem értem) miért írják, hogy ANNYIRA káros az egészségre, mikor elvileg mégsem az.


Értem, hogy Össz. Elm. csupán a dolog, de KINEK származik egy ilyen téves elméletből HASZNA, hogy megérje neki az igazságtalanságot terjeszteni?


(Még azt is odaírják néhány cikk végére, hogy éppen ezért nem tudsz a paraffinos gyertyától ellazulni, mert mérgező anyagok szabadulnak fel belőle, míg egy méhviaszgyertya valóban hasznos anyagokat bocsát ki magából.)


Tényleg nem tudom már hol az igazság...

2020. okt. 13. 15:12
 10/12 anonim ***** válasza:

Gondolom, ha színtiszta faraffin volna....ami meg nem fordul elő. Szóval vegyész ide vagy oda, a szennyezőanyagról van szó és valóban vizsgálták, toluol és a benzol szabadul fel, és nem ég el (ez tény 8#).

De az aroma illatgyertyák jóval károsabbak, ott az aceton, a triklórfluormetán, a szén-diszulfid, a 2-butanon, a triklóretilén, a szén-tetraklorid, a sztirol, a xilolok, a krezol vagy a ciklopentén fordul elő.


Inkább a méhviasz és szója gyertyát ajánlják.

2020. okt. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!