Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik matracot válasszam?

Melyik matracot válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Matrac vásárlás előtt vagyok és nem tudok dönteni ezért a segítségeteket szeretném kérni. Az IKEÁBAN néztem matracokat és az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség a zsákrugós és a habszivacs matrac között. Melyik kényelmesebb? Melyik a jobb? Leginkább tapasztalatokra vagyok kíváncsi kinek melyik jött be. Ha valakinek van IKEÁBÓL matraca akkor azt is megírhatja hogy melyik és milyen?

Köszönöm előre is a válaszokat.



2020. okt. 17. 12:39
A kérdező szavazást indított:
Habszivacs matrac
Zsákrugós matrac
12 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más jön be. Matracot sohasem veszünk próba nélkül. Ez alap dolog. Nagy különbség az anyaga ez elég feltűnő. Egyik sem jobb vagy kényelmesebb. Mindegyikből van sokféle változat. Leginkább pár hét alvás után érzed, hogy jó, vagy mégsem jön be. Érdemes szaküzletbe venni, ahol van 30 napos csere garancia.

A hideghabok ergonómikusak, ortopéd, pontrugalmas vagy ahogy épp hívják. A rugós kevésbé, de több réteggel, az is kiválo lesz.

2020. okt. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A habszivacs és a rugós két külön kategória, össze sem lehet hasonlítani a kettőt.

Sem árban, sem minőségben nem ugyanaz. A leggagyibb rúgós matrac is biztosan 2x 3x annyi időt kibír mint egy szivacs.


IKEA-s matracot egyébként nem javaslom, nekem egy Hamarvik 160x200 van, 4-5 éve vettem 80 ezerért, és már lassan cserélni kell mert ki lett feküdve.

Viszont nagyon kényelmes volt addig, még el nem hagyta magát.

Sokan írják, hogy az IKEA-s matracok szarok, és a 10 éves garanciát nem bírja ki. Viszont ha belefér hogy 4-5 évente lecseréld, akkor bevállalhatod.

Egyébként én is direkt matrac szakboltot javaslok IKEA helyett.

2020. okt. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Zsákrugós
2020. okt. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szivacsnál a sűrűség adja az élettartamot. Ezt ritkán közlik. Érdemes olyant venni, ahol ez jó érték. Szakboltok netes részein kapsz róluk infód, tudsz hasonlítani. Sok nagyáruházban olcsóbb szivacsból vannak a matracok, ezért nincs adat, csak marketing szöveg, vagy nem tudod, hogy az most jó érték e.
2020. okt. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
nekem a zsakrugos jobban bejött, volt habszivacs is, mindig fajt mindenem, pedig h3 kemenysegü volt. Kiprobaltam amugy több matracot is szakboltban, de ezek a hipi szupi zseles, nem tudom en hany retegü, ilyen olyan kemenysegü es kialakitalus habszivacs matracok akkor sem jöttek be. Olyan volt mind, minta valami mocsarba feküdnek bele, vagy sürü iszapba, es alig birtam felkelni belöle. :))) bocsi, jobban nem tudom leirni, de nekem igazabol a kemenyebb matrcok voltak jok mindig is.
2020. okt. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Magika27 válasza:
Üdv! Mi most vettünk ikeas matracot, mert elöző már régi volt és én az 50kgommal is lyukat feküdtem bele reggelre. Gondoltuk kipróbálunk egy rugósat. Hyllestad félkemény. Vírus helyzet miatt, meg mert gyorsan kellett valami, igazából nem próbáltuk meg messze is van. Tudjuk, hogy butaság így venni, de ez van. Hát elsőre igen kemény főleg az előzőhöz képest és leginkább az 50kgos súlyomnak. Most még próbálkozunk vele, ha nem jó vagy eladjuk vagy memohabos fedőmatracot teszünk rá. Esetleg ha érdekel még írok róla tapasztalatot.
2020. nov. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!