Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Sarokkanapé/kanapé vásárlás...

Sarokkanapé/kanapé vásárlás előtt állunk, tapasztalatokkal kapcsolatban kérdeznék?

Figyelt kérdés

Tapasztalataitokra lennék kíváncsi, kinél mi vált be.


Még nem döntöttük el, hogy sarokkanapé, vagy csak sima kanapé legyen.

Nappaliban lenne, tehát mindennapos használatnak lenne kitéve, alkalom adtán vendégágyként funkcionálna.


Amit kizárunk, ha csak kanapé lesz, a sima lengőpárnás, úgy gondoljuk, ez nem sokáig tartana, a szivacs hamar besüppedne.

[link]


Elsőre nem szimpatikus az sem, ha kinyitásnál a háttámla kerül le az egyik fekvőfelületnek. Úgy érzem, nem lenne hosszúéletű a kanapé így.

[link]


Az erősített bonellrugót érdemesebb kérni, amennyiben opció?

Például ennél a darabnál, a szivacsos helyett:

[link]


Válaszokat és tapasztalatokat előre is köszönöm.



2020. okt. 20. 12:18
A kérdező szavazást indított:
lengőpárnás
sima szivacsos
erősített bonellrugó
ledönthető háttámlás változat
8 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Akár sarok, akár nem sarok, ha vendégágynak is akarjátok használni, akkor mindenképpen ágygépeset vegyetek, aminek nem a deréknál van az osztása. Ne ilyen elemenként összelegózós szarokat, drága pénzért.
2020. okt. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sokáig keresgettük mi is, mert egyrészt kanapéként kellett működnie, másrészt kétszemélyes, kényelmes vendégágyként, ami minimum 140 cm szélesre kinyitható és ágyneműtartós. Na meg mi sem akartunk párnákat rendes háttámla helyett.

Végül ennél maradtunk, majd belinkelem. Több színben és karfával is válaszható, kinyitva két személy kényelmesen alszik rajta úgy, hogy semmilyen törés nincs a hátuknál, nagyon kényelmes, a lányomék használják, ha nálunk vannak.

Nagyon masszívan meg van csinálva, szép az anyaga, két éve használjuk naponta és meg sem látszik rajta. Mondjuk az ára nem annyira baráti. [link]

2020. okt. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

17 éve alszom lengőpárnáson folyamatosan, idén kellett kicserélni a szivacsot, mostanra ment tönkre. Itt viszont a szivacs-csere azt jelentette, hogy 12 ezerért vettem egy új szivacsot, és én magam kicseréltem. De egy biztos, csak összecsukva használom, mert ha kinyitom, a belső felén olyan vékony a szivacs, mintha kövön aludna az ember.

Van egy ledönthető háttámlás, amit szintén összecsukva használunk, egyszemélyesként. Számomra elképzelhetetlen, hogy ne legyen valami köztem és a hideg, könnyen koszolódó fal között, így rendszeres kétszemélyes használatra nem vennék olyat. Egyébként ehhez nagyméretű párnák is tartoznak, de azokon a néhány hónapos használat is meglátszott, szinte rögtön eldeformálódtak (és ahol jártam, máshol is ezt láttam nagy párnák estében).

A nappaliba a rendszeres ülő használathoz kifejezetten olyat kerestem, ahol vastag, rögzített háttámla van. Ott nincs deformáció, és kényelmes rajta az ülés. Igaz, sarokkanapé, így ha kinyitom 2 darabban van a fekvő felület, de erre elég ritkán kerül sor, kevés vendég jön, viszont szerintem a darabok ellenére is kényelmes, már vagy 10 éves. Viszont ha az utóbbi két kanapéban tönkremenne a szivacs, hívhatnék kárpitost, vagy dobhatnám ki az ágyat.

Az általad linkeltek közül egyiket sem választanám rendszeres ülő használatra. Arra, hogy néha vendéágy legyen, bármelyik jó.

2020. okt. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem ennél a bútoráruháznál nézelődtünk, csak példákat linkeltem.

2020. okt. 20. 19:08
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ez kanapé. Amiket betettél elég rossz minőségűnek tűnnek, sose vennék olyat. Alacsony is, a huzata nem szép, szivacsos. Bár olcsók.

2020. okt. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!