Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mit lehet tenni egy erősen...

Mit lehet tenni egy erősen dohányszagú bőr forgószék szagtalanításáért ?

Figyelt kérdés

Használtan vettem egy nagyon jó ár-érték arányú marhabőr széket.

Sajnos otthon tűnt fel,hogy irgalmatlanul dohányszagú...

Egyelőre megpróbálom eltűntetni a szagot,ha nem sikerül, visszaviszem.



2020. nov. 2. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Ózonos tisztítás segíthet megoldani a problémát.

Pl. : [link]

2020. nov. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Semmivel.
2020. nov. 3. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem (autóban) egy nagyon alapos takarítás+ózonos tisztítás segített. (dohány és kutyaszag ellen)
2020. nov. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na akkor ezek után az ózon lesz az új ecet+szódabikarbóna kombó, a csodaszer, ami mindenre is alkalmas? :)

Az ózont alapvetően fertőtlenítésre találták ki, nem szagtalanításra. Lehet, hogy szagtalanít is valamennyire, mert megöli a gombákat, baktériumokat, de a lerakódott és beivódott nikotinnal, kátránnyal semmit sem fog kezdeni, azon nincs mit megölni.

Legjobban akkor járnál, ha visszavinnéd, kár vele kínlódni, sosem lesz szagtalan, még évek múlva se. A dohányfüst sajnos ilyen. Nem véletlenül volt az olyan "nagyon jó" árban.

2020. nov. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írták előttem, az ózon csak az "élő" dolgokat nyírja ki (pl. kárpitban bulizó atkák és gombák ellen jó, lásd kutyaszag...)

Az évek alatt beivódott füstöt semmivel nem szeded ki.

Autókozmetikában is max annyit csinálnak a dohányos romokkal, hogy megpróbálják parfümmel elnyomni a szagot, kitisztítani nem lehet.

2020. nov. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nos,igen...kiszedni nem lehetett belőle,csak elnyomni más illatokkal, mint az öblítő és a bőrápoló. Dohányszaga már nincs , de így is egy elég bizarr,tömény egyveleg árad belőle, úgyhogy szerintem továbbadom egy olyasvalakinek akinek kevésbé érzékeny az orra, és ellentétben az eladóval (aki egyébként tüdőbeteg és láncdohányos egyszerre,mint kiderült ) felhívom a leendő vevőt figyelmét erre az apró gikszerre.


Természtesen jeleztem az eladónak,hogy igényt tartanék a visszacserére,de nyílván nem volt benne, én pedig immár a Marketplaceről is rendelkezem negatívummal: Nem lehet hozzájuk fordulni, csak jól lepontozni az illetőt,amivel én személy szerint túl sokat nem értem el...


Tanulópénznek és tapasztalatnak jó, és reméljetőleg úgy kapom meg az árát a következő vevőtől,hogy közben nem b@sztam ki senkivel.

2020. nov. 5. 23:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Korrekt.
2020. nov. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!