Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Lakberendezők! Miért van az,...

Lakberendezők! Miért van az, hogy az évek múlásával egyes lakásokban megáll az idő, mások viszont szuper retro-kéglikké nemesednek?

Figyelt kérdés
Hol van a különbség? Mit csinál jól az egyik és mit ront el a másik?

2020. nov. 18. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Máshogy korosodnak, más lesz a megítélésük egyes enteriőröknek idővel. Sztem ahol letisztult, klasszikus vonalak és formák vannak, azok jól kiállják az idő próbáját. Pl. a koloniál bútorokat általában nem tartják már szépnek, illetve kötődnek hozzá társadalmi, kulturális sztereotípiák, stb. Ugyanígy egy mid-century bútor teljesen más megítélés alá esik, pedig az is bőven retro.
2020. nov. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Az anyaghasználat és a karbantartás-ápolás teszi. Ha nem OSB lapból és raklapból, hanem nemes anyagokból építkezel mint belső építész, akkor az 50 év múlva sem kelt lepukkant benyomást, ha menet közben szakszerűen ápolod és karbantartod. Nekem van 100 éves fa bútorom, nagyapámtól örököltem, és most is klassz és szuper állapotban van.
2020. nov. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Csak megalljak a helyuket, mert nem nyomasztoak azok a bútorok.

Nem sotet, nem nagy

2020. nov. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
11%

Talán mert sokan szarnak a te általad "szuper retro-kéglinek" nevezett borzalmakra, amikkel csak a panelprolik szoktak hivalkodnak a saját köreikben a fészbúúúkon.


Az igényes, tehetős és kulturált lakásokban egy-egy antik bútor vagy kép többet ér mint a teljes lakásod.

(Mondjuk ilyent sohasem fogsz látni belülről.)

2020. nov. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
62%
Na ès? Inkább nézegetem a hivalkodásból felrakott panel-proli retro-kéglijét, minthogy elirigyeljeljem az igényes, tehetős és még kúltúrált( ez mind egyszerre?! Jesszusom🤣) lakásokban fellelhető egy-egy antik bútort vagy képet ami a házamnál is többet ér amiért keményen megdolgoztam. Azta mindenit mindjárt elszegyelljük magunkat....
2020. nov. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#4 Te miről beszélsz??? :)
2020. nov. 19. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!