Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Meleg levegő felszáll. Plafon-...

Meleg levegő felszáll. Plafon-ventilátorral lehetne lefelé is kevertetni a felmelegített levegőt hogy egy négy méter belmagasságú szobában alul se legyen túl hideg míg fent már lehet 30 fok hőség van? Ha igen: vannak (valamennyire) csendes ventik is?

Figyelt kérdés

2020. nov. 27. 13:31
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Senki?
2020. nov. 27. 19:25
 2/15 anonim ***** válasza:

Igen léteznek ilyenek


[link]

2020. nov. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Csak épp nem ezt kérdeztem. :)
2020. nov. 27. 23:17
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
A mennyezeti ventilátorok csendesek, de kavarják a poros levegőt. Nagy belmagasságnál részben ezért is szoktak álmennyezetet építeni.
2020. dec. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Persze. Egyébként jó választ kaptál a másodiktól.
2020. dec. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem kaptam tőle. :)


Mivel én ezt kérdeztem:


"Plafon-ventilátorral lehetne lefelé is kevertetni a felmelegített levegőt hogy egy négy méter belmagasságú szobában alul se legyen túl hideg míg fent már lehet 30 fok hőség van?"


Négyes: álmennyezet végső esetben sem! Minden ember meg van veszve a hobbit-lakokban, nem véletlenül.

2020. dec. 17. 12:17
 7/15 anonim ***** válasza:

Vannak. Lámpa is van benne, távirányítós is. Szépen kimazsolázod magadnak melyik teccik. Az MM-ben is árulják.

[link]

2020. dec. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Magyarul: szerinted akkor ezek lefelé a hideg felé is keverik az egyébként felszálló meleg levegőt?
2020. dec. 17. 12:32
 9/15 anonim ***** válasza:

Én most csak hangosan gondolkozva, parasztlogikával azt mondanám, hogy lehet, hogy elkezdi letolni a meleg levegőt, de amikor a meleg légréteg kikerül a ventillátor által kevert áramlásból, újra felfelé fog törekedni, szóval lehet, hogy megáll középen és lent a padlószinten nem lesz melegebb.


De ez csak egy laikus okfejtés. Ahol én ilyen ventillátorokkal találkoztam működés közben, lent nem igazán éreztem a hatásukat.

2020. dec. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Felfelé kell fújatni, a plafon felé, hogy a hőáramlásra rágyorsítson. Másik megoldás, hogy egy csövet kell a plafonról levezetni a padlószinthez és leszívatni az összegyűlt meleget. Csakhát le fog hűlni.

Az a retkes fizika ugye...

2020. dec. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!