Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mi a véleményetek a minimalist...

Mi a véleményetek a minimalista lakásokról?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre nagyobb trend lett a minializmus, már nem csak filmekben és videókban látom, de több ismerősöm is van, aki felvette ezt a minimalista életformát, egyesek egyenesen rajonganak érte.

Ilyesmikre lakásokra gondolok, ha valaki nem tudná, miről van szó:

[link]

Tehát letisztult formára, fehér/halvány, üres falakra, és a lehető legkevesebb dekorra.

Nem mondom hogy csúnya, mert tagadhatatlanul szépek ezek a lakások, amikor rájuk nézek szinte egy festményre, műalkotásra emlékeztetnek.

De én egyszerűen képtelen volnék bennük lakni, soha nem tudnám a sajátomnak nevezni, és igazán otthonomnak érezni azt a házat, amiben nem mutatkozik meg a személyiségem, hanem konkrétan bárki élhetne ott. Lehet ez a saját dilim, de imádom a kedvenc festőim alkotásaival, és a családom és barátaim fényképeivel teleaggatni a falakat, olyan ajándékokat kitenni a polcokra, asztalokra, amiket másoktól kaptam ajándékba, vagy valami kirándulásról hoztam más városból/országból. Lehet szentimentális vagyok, de még ha nem is minden nap, legalább hetente többször szánok rá időt, hogy végignézek ezeken, elmerengek a napon, amikor az adott kép készült, vagy a helyen, ahonnak a szuvenírt hoztam, és egyből jobb lesz a kedvem.:) Valahogy nyugalommal tölt el, hogy emlékek vannak a szoba minden szegletében. Egy minimalista stílust kedvelő szeméy lehet elborzad, ha hasonló "zsúfolt" házat lát, de nekem meg attól lesz rossz hangulatom, ha az üres házukban vagyok, nem vagyunk egyformák.

Ez a kérdés nem provokáló jellegű volt, megértem azt is, hogy egyeseknek miért tetszik a letisztultabb stílus, mindenkinek szíve joga, hogyan rendezi be lakását, csak érdekelne, hogy a gyakoris közösségben mi az átlag vélemény, ti mit gondoltok a minimalista berendezésről?



#dekoráció #minimalizmus #letisztult stílus
2020. dec. 28. 16:43
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
88%
Nekem tetszik, hogy letisztult, nincs zsúfoltság, bár biztos sokan ezt túl "sterilnek" érzik. Nekem nem az.
2020. dec. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
86%
Nem kedvelem a zsúfoltságot, összevisszaságot egy lakásban. Szeretem ha a bútorok egyszerűek, letisztultak, szeretem a világos színeket. De 0 dekor, 0 szín és 1-2 bútor nekem azért túl kevés.
2020. dec. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim válasza:
91%
Nekem nagyon tetszik, én is erre törekszem, csak elég kupis vagyok, állandóan rohanok, széjjeldobalok mindent 😂😂
2020. dec. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
95%
Imádom, pár éve szoktam rá, szerintem ha valaki nem divatból követi, mint például én, akkor igenis megmutatkozik a személyiség is benne, pl. én utálom a káoszt, rendszerető ember vagyok, így érzem jól magam és azért vannak kiegészítők is, ami árulkodik az ott lakóról. Nem utolsósorban csomó előnye van ennek a stílusnak, pl. a takarítást is jelentősen megkönnyíti.
2020. dec. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
92%
Ehhez tér kell. Na nekem az nincs. Nekem is csak annyi bútorom van amennyi kell, de kicsi helyen, szóval akkor nem tudom, minimalista vagyok-e :)
2020. dec. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a minimalista nem a túl kevés dekort jelenti hanem a felesleges rendetlenséget, dekor az mehet ha az is szépen beleillik az összképbe. Persze ha valaki csúnya giccses dekorokat hozott haza, azokat nehéz hová tenni, de a szép dekorok ha úgy harmonikusan vannak valahol az jó. Amiről látszik hogy na az a dekorok helye a polcon vagy bárhol.
2020. dec. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
95%
De akik minimalista életmódot követnek, azok nem feltétlenül így rendezik be az otthonukat... Lehet, hogy tök más stílusban teszik, szimplán abban a stílusban sem halmoznak fel kacatokat.
2020. dec. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
87%
felesleges rendetlenség elkerülését, bocs kihagytam egy szót
2020. dec. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, főleg neked, 4-es! Akkor ezzel idáig egyedül vagyok, de ha érdekel valakit, én az ilyesmi szobákért/helyiségekért vagyok oda, csak talán sötétebb falakkal. Én ezeket se mondanám túl zsúfoltnak, pedig valószínűleg már annak számítanak.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2020. dec. 28. 17:25
 10/37 anonim ***** válasza:
90%

En mindig is utaltam a sok szirszart elol, kepeket, ajandekokat stb, nalam ezeknek mindig valami fiokban volt a helye, aztan idovel a kukaban. Kepeket maximum digitalisan orzok, de azokat is siman torlom, ha esetleg nincs eleg hely. Emlekeket a fejemben orzok maximum :)

Ugyhogy ilyen szempontbol abszolut a minimalizmust kovetem, rendet tartok, nem veszek felesleges holmikat.

2020. dec. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!