Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen matracot vegyek?

Milyen matracot vegyek?

Figyelt kérdés

Új ágy lesz, és kellene egy jó matrac. Eddig sosem volt matracos ágyam, szval bármi segítségnek, ötletnek, tippnek örülnék.

Nyilván ki szeretném próbálni előtte, mert még én sem tudom hogy nekem mi a kényelmes. 😀

Nem szeretnék óriási pénzeket elkölteni rá, szval az ár is szempont.👆



2021. jan. 15. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem Jysk-ből egy Gold F85-ös van, és nagyon szeretem, nekem is az első matracos ágyam 45 évesen. Igaz sokkszor olvasom, hogy egyesek szerint meg nem jó, bár korábbi hasonló kérdések alapján volt akinek semmi sem. 😁

Egy dolgot csinálnék másként, mert később olvastam. Ez egy memóriahabos matrac, vagyis a huzatba van varva, tehát nem mosható. Ez még a kissebbik gond, mert használok matracvédőt, viszont ez a memóriahab nyáron elég meleg tud lenni, így inkább enélkülit érdemes venni, és külön ilyen fedőmatracot használni hozzá. Ott lesz még az ágyrács kérdése is, ebben is vannak mindenféle állíthatóak, de azok szerintem csak parasztvakítás, főleg ha az oldaladon alszol. Egy sima alap, de minnél több lécből álló rács tökéletes szerintem. Arra készülj, hogy az első hónap nem feltétlenül lesz kellemes, meg kell szokni.

2021. jan. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi memóriahabosat vettünk 6 éve, mosható huzattal akciósan, szeretjük, most se vennék másmilyet.
2021. jan. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én anno azt olvastam valahol, hogy egy matracnak legalább 18 cm-nek kell lennie, vagyis az egy átlagos matrac, és 18 cm alatt ne nagyon vegyen az ember. Most nem hiszem, hogy baj, ha 1-2 centivel eltér, de nekem is pl. 18 centis van, és tök jó. Viszont nyilván minél vastagabb a matrac, annál drágább is. Szóval erre azért szerintem megéri figyelni, hogy ne legyen azért olyan vékony.


Amúgy nekem is Jyskös matracom van, Dreamzone F35. Imádom. Amúgy nekem is ez az első matracos ágyam, és egyszerűen imádom. Meg úgy átlagban, szerintem a Jyskben jó árak vannak, és megéri a weboldalon véleményeket nézni a matracokról, mert vannak elég jól értékelt matracok, és ha vársz amíg akciós lesz, tök jó áron megszerezheted. Pl. az én matracom a weboldalon 503 értékelés alapján 4,7 csillag. Most mondja valaki azt, hogy ez így nem tűnik jónak. :D Jó persze, a matracokat élőben is ki kell próbálni (habár sajna sok helyen a boltokban kirakott matracok már eléggé ki vannak lapítva, szóval nem mindig teljesen reális az, ahogy ott a kiállított matracot ott látod). De Jyskből nekünk több matracunk is van, de van, ami már a boltban nem elérhető, de nekünk mindegyikkel csak jó tapasztalatunk volt. :)


Illetve nekem a rugós matracok nem annyira jönnek be, inkább a habszivacs. Illetve abból is a kemény, félkemény, mert a puhák azok elég kényelmetlenek (szerintem, de szerintem sok más ember is így van vele).


Amúgy az első válaszolóval csak egyetérteni tudok az ágyrács dologban.

2021. jan. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Használtan olcsobb
2021. jan. 16. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!