Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szeretitek a szőnyeget a...

Szeretitek a szőnyeget a lakásban? Én nem. Hogyan tudom legjobban otthonossá tenni a lakást szőnyeg nélkül?

Figyelt kérdés

Irtózom a szőnyeg takarításával járó macerától, illetve szerintem nem ad elég szabadságot az, hogy folyton vigyázni kell rá. Legjobban a klasszikus lakkozott parkettát szeretem.


Akik szintén szőnyegellenesek vagytok, hogyan teszitek melegebbé a lakást?



2021. jan. 27. 20:25
A kérdező szavazást indított:
Én is utálom a szőnyeget, és nincs is a lakásban
Én is utálom a szőnyeget, de valaki más miatt muszáj elviselni
Imádom a szőnyeget, csak ez adhat meleg otthon érzetet
Imádom a szőnyeget, de nincs szőnyegem :)
Csak trollkodni jöttem, amúgy ez egy hülye kérdés
40 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Lehet jatszani a szinekkel, stilussal, sokat szamit egy jo fuggony, de diszparnak, kulonbozo dekoracios elemek is jok peldaul. Aztan ott vannak a butorok, azokban is annyi lehetoseg van, de nyilvan ez mar nagyobb beruhazas.

Nincs szonyegem, mert porallergiam van, szoval szamomra ez felejtos, de kellemesen erzem magam otthon.

2021. jan. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
89%
Laminált fa padló és egy szép függöny otthonossá teheti a lakást. Ha a nagy szőnyegekkel van probléma, akkor a kanapé elé elég egy kis láb alá való is.
2021. jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem szeretem a szőnyegeket. A hálószobában van az ágy mellett egy-egy, de ezen kívül semmi. Talán a kanapé elé veszek még egy kicsit, de ez sem biztos. Függönyökkel, fényekkel és más dekorációkkal próbálom otthonossá tenni a házat. Emellett padlüfűtésünk van, tehát a szőnyeg egyébként sem lenne praktikus.
2021. jan. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy színgazdag keleti szőnyeg hihetetlenül feldobja a lakóteret. Nem kell rá vigyázni, arra készítették, hogy használják (persze nem vasalt túrabakancsban). Szőnyegtisztító funkcióval is rendelkező porszívóval szépen rendben tartható. Hangelnyelő.
2021. jan. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Nem szeretem a szőnyeget, mert nehéz tisztítani. Sokkal higiénikusabb a laminált- vagy kerámia padló. A kerámia alatt természetesen nem az 50 éves metlakit, sem pedig a kórházi 30x30 centis greslapot értem, hanem a modern mintákat.

Padlófűtéssel kombinálva imádom őket.


[link]

2021. jan. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is takarítani utálom. Viszont sajnos anélkül elév üres lenne a nappali és mezitláb nagyon jó érzés tajta mászkálni.
2021. febr. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs szőnyeg a hàzban, utálom takarítani. Járólap van mindenhol. A fürdőben sötétkék, a szobákban ès a konyhában olyan közép barna árnyalat.
2022. okt. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy aktuális még a kérdés vagy sem de ha nemis a kérdezőnek más talán hasznát veszi a válaszom. Hiába van szőnyeg attól még lehet halál unalmas egy szoba.

Szerintem a kis ajándékrtárgyak amikből van 2 dobozzal mert osszegyult az évek alatt nem kell mindegyiket kirakni mert túlságosan zsúfolt hatást kelt. Elég 2-3 pl amelyik nagyon tetszik.

A felújított házunkban csak kis szőnyeg lesz. Vannak ezek a 55x85 vagy 80x150 cm-es kisebb szőnyegek, az a fajta amit be lehet dobni a gépbe, arra gondoltam. De ha van rajta valami simán ki lehet porolni 1 perc alatt még egy erkélyen is. Ágy mellé ahova kilépünk, esetleg kanapé elé, tehát oda ahova mezítláb lépek.

Növényekkel is fel lehet dobni a szobákat már aki szereti őket,csak nem mindegy hova rakod őket. Ha kicsi a szoba ki kell használni a helyet és fenntre akasztani pl a sarokba vagy egy magasan lévő polcra, szekrény tetejére.

Ne a falat fesd túl éleénkre mint pl narancs vagy élénksárga mert az ízléstelen hatást kelthet. Valamiért nagy divat volt itthon sokáig. Inkább semleges pasztell színt válassz, sokkal nyugtatóbb, és vegyél díszleceket amik feldobják. KB így képzeltem

[link]

Képeket is lehet a falra, érdemes olyan helyre ami nagyon üres. Szép képkeret a fontos, azt raksz bele amit akarsz, fényképeket is lehet. Tükörrel lehet nagyobbítani a teret, lehet álló vagy fekvő és nagyon szép is egyben. Sok ötlet van a neten, ajánlom a Pinterest-et mindenkinek.

2022. okt. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!