Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Megéri az IKEA-ban bútort venni?

Megéri az IKEA-ban bútort venni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen nézegetem, hogy honnan lehetne bútort venni, viszont a legtöbb helyen elég drágák pl a gardróbszekrények. Az IKEA-ban ahogy néztem elég jók az árak más helyhez képest és van is olyan ami tetszik, de nem tudom mennyire lenne tartós egy olyan szekrény. Valójában az zavar, hogy gyanúsan olcsó. Vannak tapasztalatok ilyen szekrényekkel vagy más bútorokkal, esetleg íróasztallal kapcsolatban? Előreláthatólag jó lenne ha kb 5 évet kibírna anélkül hogy szétesik.

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. febr. 16. 10:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Kibírja. Veheted nyugodtan.
2021. febr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
szerintem meglehetősen tartósak, nem szoktak szétesni. én nem félek ott vásárolni.
2021. febr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
5. éve van ikea gardróbszekrényünk, nagyon szeretjük és semmi baja nincs.
2021. febr. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ár-érték arányban teljesen jók!


ráadásul elég jók a garanciális feltételek is.

2021. febr. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Mivel az IKEA szomszédságában lakunk, nekünk minden bútorunk onnan van. Nem 100 évre tervezték őket és néha a kivitelezés sem csúcsszuper, az tény, de nincs bajom a minőséggel. Ár-érték arányban megteszi.
2021. febr. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

Én szeretem az Ikea bútorainkat, jól kihasználhatóak, tök jó kiegészítőket lehet kapni hozzájuk. Nem egy atombiztosítás, de azért attól sem félek, hogy a kezemben maradna a szekrény ajtó/fiók.

Ha tetszenek, akkor nyugodtan vedd meg, 10-15 évet simán kibírnak. Esetleg még egy-két költözést is. Ár-érték arányban szerintem szinte a legjobb a nagy bútorláncok között.

Nekem az egyediségével van némi bajom. Hülye méretekben és színekben gyártanak, nehéz összeilleszteni más helyeken vásárolt bútorokkal. Ezért sokszor az az érzésem bizonyos helyeken (pl. vendégházban, vagy airbnb-ben), hogy fúú... ikea lakás. Ha már vesznek, akkor mindent az Ikeában.

Persze ez csak akkor fontos, ha valakinek igazán fontos az összkép.

2021. febr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
10-12 éve vettünk egy csomó ikea szekrényt. Mindegyik jól bírja. Normál használatban nem lesz vele gond
2021. febr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A tartóssággal nincs gond, szerintem, kb. mint más lapra szerelt bútorok. Nekem sokszor a design nem tetszik, túl rideg az én ízlésemnek, ezért inkább csak tárolásra vettem náluk pár kiegészítőt, azok tényleg praktikusak.
2021. febr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
10 éves pax szekrényem olyan, mint új korában, pedig 2x költöztem vele.
2021. febr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%
Volt egy bútorsorozat kb. 6 éve, az volt a neve, hogy Todalen. Elég gyorsan kivonták a forgalomból, felteszem azért, mert rettenetes volt a minőség. Egyszerűen nem lehetett terhelni, hajlott össze-vissza. Viszont ez az olcsóbbak között volt, lehetett kapni íróasztaltól komódon keresztül gardróbszekrényig mindenfélét, úgyhogy feltehetően gyorsan elterjedt és rövid időn belül sok negatív visszajelzés érkezhetett. Ugyan tartalmazta azt a termékinformációt a leírás, hogy ne terheld a polcokat 7 kg-nál többel, de hetet se bírt ki a polc, pedig azért nehogymár egy könyvespolcra ne tudjál felpakolni 10 könyvnél többet. És európai gyártmány volt. Úgyhogy szerintem érdemes olyan szériát választani, ami már több éve a piacon van (és még úgy is változhat amúgy a minősége, de általában inkább fejleszteni szokták), és jók a visszajelzései. De nyilván nem az egy hét használat utáni visszajelzések a mérvadók. Akár több ország IKEA honlapján meg lehet nézni az értékeléseket.
2021. febr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!