Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogy tervezhetném újra a...

Hogy tervezhetném újra a hálószobámat?

Figyelt kérdés

Mostanra eléggé meguntam a szobámat és szeretném felújítani teljesen és nulláról tervezni.

Most eléggé zsúfolt a szobám a 3 nagyobb szekrény miatt amúgy elég nagy szoba, és ezektől a bútoroktól szeretnék megszabadulni végérvényesen.

Egyiket rokonom adta, de mára már eléggé szétesett szegény, másik egy óriási keret van egy kisebb nehezebb szekrény körül és ezt én egyedül nem tudom szétbontani. Másikat meg családom egyik tagja szerint nem kéne kidobni, mert jó, hogy ilyen minden bedobós de én utálom és olyan tömb alakja van és egy fél részt elfoglal a szobámból meg ezen is van a tévém és hát gondom lesz a tévé elhelyezésével ha ez nem lesz de mindentől meg akarok szabadulni.

Túl sok felesleges holmim van amiktől nem tudok megszabadulni mint gyerekkori emlékek, plüssök, felesleges ruhák, rongy darabok stb.és ezek miatt olyan rossz negatív energia lepi el mindig a szobámat.

Ágyam maradna talán egyedül amit nem akarok kidobni meg egy nagyobb kosárka.

Szeretném átfesteni a szobámat is valami kellemes meleg tónusú árnyalatra mert a mostanit nem szeretem, a tré festők is rosszul festették meg foltos maradt stb..

A szekrényem is eltorlaszolja az ablak előtti teret így teljesen nem lehet kinyitni az ablakot.

Szeretném ha minden nap illatos lenne a szobám de nem bódítóan illatos hanem friss virág vagy mező illat lenne.

És hát ugye hálószoba meg kb itt töltöm mindennapjaimat így valami kellemes nyugtató szobaszínen gondolkozok (bármi csak ne kéket).

Hány nap alatt lehet mindentől megszabadulni és teljesen nulláról kezdeni? Megtervezni, milyen bútorok jöjjenek amik nem foglalnak nagy helyet, dekorációk, fények, képek, egyéb fali dekorációk stb..

Kiket kellene hívni a szekrényeim lebontására?

A terveimben szeretném valahogy ötvözni az esztétika stílusát és a saját stílusomat mert én imádom a koponyákat, a lila-kék-feketés színeket, gótikus dekorációkat stb de mégis az esztétikában meg imádom a rendezettséget, a meleg színeket mint bézs-sárgás-barackos árnyalatok, kellemes dekorációk..de valahogy nem illenek össze de mégis ilyesmit szeretnék.

Mielőtt beleszólnátok az én pénzemből lesz minden!..

Segítenétek ennek eltervezésében?



2021. máj. 22. 23:52
 1/3 anonim ***** válasza:
A legközelebbi lomtalanításkor mindent kitehetsz.a plüssöket és más apróságokat vidd el az adományboltba.
2021. máj. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szoba színe lehetne tényleg valami " meleg színeket mint bézs-sárgás-barackos árnyalatok" közül valamelyik, nálam most úgy néz ki, h a fal aljától 1,2m-ig halvány bordó, 8 cm-es tapéta csík, felette barack sárga.

Szekrény szétbontásához valamelyik rokonodat hívd, vagy ha tömör fa bútor, akkor nem biztos, hogy egyszerű szétszedni. Vagy kell fogó, csavarhúzó, feszítővas, fejsze, képzelet szab neki határt.

Szomszéd kitette adok-veszek csoportba, hogy szekrénysor olcsón elvihető (20e ft egy komplett szekrénysorért) és másnap már vitték is.

Szekrényt csak úgy érdemes megtartani, ha találsz hozzá illőt, ha elüt tőle, akkor nem esztétikus. Nem tudom mennyi a keret rá, de egy IKEA/Möbelix stb helyen szétnéznék, előtte mérd le a szobádba a szabad helyeket.

Gótikus stílust max csillár, plakát stb-vel tudsz varázsolni, de nem igazán passszol a meleg színekhez, max az egyik sarokba egy kis oltárt neki, vagy íróasztalra.

2021. máj. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ami nem kell bútor, azt hirdesd meg Facebook Marketplacen. Nézd meg, a tiédhez hasonlóak mennyiért mennek el, ha nem viszik mégse, hetente csökkentsd az árát 5ezer forinttal. Ha meg nagyon ramaty, tedd fel ingyen elvihetőbe. A hirdetésbe rendesen fotózd le (világosban, ne legyen más, pláne kupi körülötte), és pontosan mérd le minden méretét. És írd bele, hogy melyik városrészből vihető, meg hogy szerelésben, szállításban nem tudsz segíteni.

Tervezéshez készíts egy alaprajzot a szobádról, legyen rajta az ablak, ajtó, konnektorok, kapcsolók. Ami bútor marad, azokat mérd le, akkor tologathatod "virtuálisan", akár számítógépen is lehet, akár egy kockás lapon, ha kivágod.

Színek, stílus miatt meg nézegess képeket, hátha megjön az ihlet. Szerintem ha ilyen változékony, bizonytalan alkat vagy, érdemes semleges színeket használni, vagy legtutibban fehéret, aztán kiegészítőkkel, mint új képek vagy új takaró feldobni szezonálisan a szobádat.

2021. máj. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!