Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Honnan tudom hol futnak az...

Honnan tudom hol futnak az álmennyezeti lécek?

Figyelt kérdés
Mennyezeti függönykarnist szeretnék felfúrni az álmennyezetbe, ami már le van festve egy ideje, így nem tudom pontosan hol futnak a lécek, és oda szeretném fúrni.

2021. júl. 4. 07:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Másképp nem tudod kideríteni, mint úgy, hogy megböködöd egy vékony csavarhúzóval, ha az első megvan, akkor elvileg a következő tőle 40cm-re van. Ha veszel szárnyas gipszkartontiplit, az bőven megtartja a karnist, nem muszáj a léceket megkeresni!
2021. júl. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem szüksèges megtalálnod az álmennyezet tartó profilokat.

Használj Molly dűbelt!

2021. júl. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ha egy 3 méteres karnist rakok fel, amin lesz sötétítő függöny is, nem lesz olyan nehéz hogy ne bírja el? Nem fog leszakadni az egész álmennyezet?
2021. júl. 4. 17:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem. Sűrűn van a karton is csavarozva. 40cm-enként vannak tartólécek. A karnist csavard meg sűrűn, de a gyári, sínes mennyezeti karnisok is szerintem kb. 50cm-enként ki vannak fúrva, az bőven jó. Nálam is közel 3 méteresen van függöny és duplán a sötétítő, mert baromira zavar a fény az alvásban. A tipli több súlyt bír el, mint az a nyamvadék csipesz, amit adnak hozzá, én még nedvesen szoktam felcsíptetni (mosás után). Szárnyas gipszkartontiplivel lett feltéve, de még a spirálos, becsavarható tipli is megtartaná. Ha Molly dübellel rakod azzal hibát nem követsz el, de az nagyobb súlyra van kitalálva elsősorban, ha azzal rakod föl, még az ellenségedet is ráakaszthatod, azt is megtartja, nem hogy két függönyt.

Így is, állítom, hogy legalább 1-2 csavarhely biztos, hogy lécbe fog esni.

2021. júl. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem fog leszakadni a Molly dűbellel.A Molly dűbel teherbírása akár 50kg/m²-is lehet.

Üdv.2.

2021. júl. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, akkor így lesz!
2021. júl. 5. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!