Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Miért tetszik annyi embernek...

Miért tetszik annyi embernek a "Kádár kocka" nevű építési stílus?

Figyelt kérdés

Rendszerváltás után születtem, szóval nem éltem abban a rendszerben, mikor ezeket építették, viszont egy dolgot nem bírok felfogni: Hogy tetszhet ez az ocsmány stílus bárkinek is?


Állítólag ez régen divat volt, meg hogy az embereknek "tetszett". Hogy képes valaki szeretni egy olyan házat, aminek rózsaszínű a fala? Ha már ilyen formájú, miért nem tudnak venni pár liter törtfehér festéket és átfestetni valami kulturáltabb, modernebb színűre?


Ne mondja nekem senki azt, hogy a szegény embernek nem tellik pénze arra, hogy például a kertjét rendbe tartsa. Elmész Skóciába vagy Ausztriába egy kis faluba, ott sem mindenki gazdag mint ahogy a sztereotípia mondja, de mégis valahogy mindenki a saját tárcája szerint rendbe tudja tartani a házát.


Az miért van ebben az országban, hogy az emberek ekkora része lesz*rja, hogy rendbe van-e a házuk vagy sem?


2021. júl. 16. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért volt olyan sok, mert mindenkinek az tetszett. Ezekből a tervekből lehetett választani.

Egyébként nagyon szépen fel lehet újítani és átalakítani, mert kocka. Kockában meg sok a lehetőség.

2021. júl. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Össze vissza írsz. A kádár-kocka nem a ház színét, vagy a kert rendezettségét jelenti! Mert Te ezt írod!

Gőzöd sincs ebben az esetben.

2021. júl. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Fogalmad sincs semmiről kérdező. Se a Kádár időkről hogy tipustervek voltak vagy manapságról hogy tíz milla egy 60 éves ház felújítása és miből futnárá.az embereknek.
2021. júl. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Akkoriban a kádár-kockák kifejezetten modern, lakható házaknak számítottak. Rengetegen éltek szoba-konyhás komfort nélküli lakásokban, házakban, társbérletben, stb. A kádár-kockák a két szobájukkal, többnyire fürdőszobával szinte luxus kategóriának számítottak az 50-es évek végén, 60-as évek elején. Színválaszték sem nagyon volt, az addigi fehér meszelt falat váltották a rózsaszínű, sárga színes "különlegességek". Mai szemmel már mosolyogtató, de a legtöbb jobban fel van építve, mint egy új ház, mert többnyire vastag falakat húztak fel, és a családok közösen, a "magukét" építették, szóval igyekeztek a legjobban megépíteni.

A típustervekről előttem már írtak, még a házak tetőformáját is meg volt határozva. Viszont nagyon sok ember lakhatását megoldották, nem volt ennyi albérletben élő fiatalpár.

2021. júl. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igaza van a 4-nek. A szulofalumban már duledeznek az 1920-1940 között épült kisteglas hosszúkás alacsony belmagasságú kis házak. Fürdőszoba vezetékes víz nincs bennük.

Egyébként egy kocka ház szigetelése és festése kb 2-3 millió jelenleg.

Ha ez a szeperzeken múlna meg az igenyeken akkor mindenki korszerű tajolasu 250 négyzetméteres dizájnos házakban elne

2021. júl. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy ez nem egy építészeti stílus.


Másrészt azt sem lehet mondani, hogy ocsmány. Nyilván valamennyire más elrendezésű mint a mai "igényeknek" megfelelő házak, de teljesen élhetőek. Ha normálisan le van szigetelve, fel van újítva akkor semmiben nem rosszabb egy modern családi háznál.


A Kádár kockák a "modern kor" parasztházai, olcsó de relatív jó életminőséget adó épületek.


Azt meg nem is értem, hogy összemosod az épületet teljesen barom módon a színekkel, kert rendezettségével, mintha ez a "Kádár-kocka" sajátossága lenne.

2021. júl. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem egy szép ház típus, nekem ezek a két generációs házak nem tetszenek még. Inkább az a gond, hogy csak ilyet lehetett épülni. A másik meg, hogy régen nem úgy volt, hogy elmész a tüzépre, megveszed ami kell. Sokaknak abból kellett gazdálkodni ami volt, ezért van vegyesfalazatú kádárkocka ház is. Van amelyikbe sok bontott anyagot is bele tettek.

Amúgy sokan szépen feltudják újítani, belül is teljesen átépítik vagy hozzáépülnek.

2021. júl. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tartosabb mint a regi valyog paraszthazak. Raadasul a regi hosszukas paraszthazak elrendezese sem jo. Eredetileg viz sem volt bent, furdoszoba sem volt, kinti pottyantos wc-t hasznaltak.

En kadar kockaban nottem fel. Eleg elavult, annak ellenere hogy lett ujitva az evek soran de meg mindig lenne rajta mit csinalni. Akinek van penze az nagyon jol megtudja csinalni. A szulofalumban siman megveszik az emberek az elado kadarkockakat es felujitjak oket, megtoldjak egy kis epulettel hogy legyen egy nagy konyha+ nappali mert eredetileg nem volt bennuk nappali.

2021. júl. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!