Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ha nem használjátok a mosógépe...

Ha nem használjátok a mosógépet, elzárjátok a hozzá tartozó csapot, ill. kihúzzátok a csatlakozóját a konnektorból?

Figyelt kérdés

2021. aug. 29. 19:08
A kérdező szavazást indított:
Igen, mindkettőt.
A csapját elzárom, de a csatlakozót nem húzom ki a konnektorból.
A csatlakozót kihúzom a konnektorból, de a csapját nem zárom el.
Nem, egyiket sem.
43 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Ha több napra elmegyünk,akkor kihúzom,amúgy nem húzogatom.
2021. aug. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

Normális és előrelátó ember elzárja a csapot, mivel a gumicső elöregedés, vízkövesedés esetleg gyártási hiba miatt az állandó víznyomástól kihasadhat és jön az "özönvíz".

Szép kis meglepi lesz, mire hazaér az ember.

2021. aug. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
20:16... Ennyi erővel "normális és előrelátó ember" minden alkalommal ha kilép a lakásból/házból elzárja a vizet, fűtést, gázt és áramtalanít, mert szép kis meglepi lesz mire hazaér.
2021. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%

A normális válasz lepontozzák, a hülyéket meg fel.

Ez a gyík.

2021. aug. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Megelőzendvén a baleseteket, minden mosás után elzárom a vizet és kihúzom a hálózati aljzatból. Pont egy ismerősünknél árasztotta el múltkor sajnos az egész házat a víz, mármint a földszinti részt mert tetőteres a ház, mert elöregedett a gumi és amikor nem voltak otthon, akkor szakadt el teljesen. Mellesleg olyan hülyén jött ki az egész, hogy a fickóval éppen tárgyaltunk, a felesége meg ordítva hívta telefonon, hogy "ömlik a víz, ömlik a víz", mert a nő nem tudta, hol kell elzárni.


Ezért ALAPSZABÁLY minden háziasszonynak, hogy tudja, hol kell elzárni a vizet, a főcsatlakozóét is, nem csak a mosó- és mosogatógépét, illetve hogy az áramot hol, melyik biztosítóval/biztosítókkal lehet lekapcsolni. Én ezen kívül még értek a hőszivattyús rendszerünkhöz is, ha esetleg nem lenne fűtés vagy meleg víz, akkor tudjam, mit kell csinálni.

2021. szept. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
2. 8-10 éves gépeink vannak, és nem kell elzárni őket, mert alapállásban zárva vannak, a tömlő nem kap nyomást, mert a vízvezetékre szerelt elektromos vízcsap csak vízhasználat közben nyit ki. " Normális és előrelátó ember" ilyen gépet vesz, mert nem kerül többe, és biztonságos.
2021. szept. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4%

Utolsó te annyira okos vagy.

Mégis van 20.000 találat mosógépből való vízszivárgásra.


[link]

2021. szept. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

Semmit nem zárok el, mert a mosógépen van a szárító, mindez beépítve. Hozzá sem férek, csak ha az egész tornyot kihúzkodnám a helyéről, azt meg nem teszem.

Ellenben van a helyiségben padlóösszefolyó, (nem tudom, hogy újabban miért ment ki a divatból?) így az elnyelné a kiömlő vizet és tudom, hogy mit és hol kell elzárni.

2021. szept. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Fanta ***** válasza:
58%
Én bele sem mernék nyúlni áram alatt lévő gépbe,pláne,ha vizes!!!!! Ott,ha "meglepetés" ér,az végzetes lehet!!! Inkább kihúzom!!!!! Ha minden nap mosnék,nem zárják el a vízcsapját! Mivel egy héten kétszer mosok,így aztán inkább veszem a fáradságot,és elzárom! Nekem 15 éves a gépem,így még nem " okos"!!!
2021. szept. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

A vizet nem zárom el. Amúgy is mindig van itthon valaki, aki elzárná a vizet, ha baj van.

A konnektorból nem húzom ki. A konnektorba raktam egy bedugható kapcsolót, ami lekapcsolja a mosógépről a fázist és csak azt kapcsolom le.

2021. szept. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!