Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen anyagú, töltetű paplant...

Milyen anyagú, töltetű paplant érdemes venni őszre-tavaszra?

Figyelt kérdés

Hogy bejött ez a hűvös idő a 2 éve vásárolt elvileg nyári paplan meglehetősen kevés. Vásároltam egy meleg paplan a Jyskben, meleg is de 2-3 óra után arra ébredek hogy kiver a víz, mint egy rémálom után. Meleg, de olyan érzés mintha dunszt kötésben lennék. "Szilikonizált spirálbolyhos poliészter üreges szál" töltetű, mint a mostani is. Mégis szörnyen kényelmetlen.

Milyen töltetű paplant érdemes venni vagy mire érdemes figyelni? És honnan tudom hogy nem pénzkidobás lesz? Csak előre szólok hogy a keret ráe lég szűkös!



#ősz #paplan #paplan töltet
2021. szept. 23. 07:11
 1/6 anonim ***** válasza:

A műszálas hátránya.

Keress pamut töltetűt, vagy más természeteset( gyapjú, lyocell-fa, pehely). És a huzata se legyen műszálas, max csak minimálisan.

2021. szept. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A pehely drága, kissé macerás otthon, mert tönkre lehet tenni. A gyapjú jó, nem vészes kezelni. A pamut a legegyszerűbb.

Persze a műszál töltetűek jóval olcsóbbak.

2021. szept. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, a természetes anyagból készülteken is gondolkodtam. De ritka vagy drága. Pamut akad. A bambuszból készült is jó lehet vagy mikroszálas?

Régen volt egy nagyon jó paplanom. Termopaplannak volt nevezve, talán bambusz anyagú volt (vagy volt benne), de az tényleg kellemes meleggel ölelt körbe, bármilyen hideg is volt. Mégse éreztem hogy megfőlök. :)

2021. szept. 23. 09:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Bambuszból töltetet nem tudok, szövetet igen ( van, láttam). Mikroszálas sztem inkább a huzat anyagának szövése.

Próbáld náluk, itt láttam legolcsóban téli pamut 6000

[link]

2021. szept. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem angol műszáltöltetű, de pamut huzatú paplanaim vannak, szintén pamut ágyneműhuzatban. Semmi izzadás nincs.
2021. szept. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én úgy szoktam nekem úgy cool, hogy paplan, és a paplan alá még veszek sima takarót, és akkor a takaró az úgy beszívja az izzadtságot, meg rögtön meleg is, és nem izzazt, tehát cool
2021. okt. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!