Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Miért "ciki" a retro szaniter?

Miért "ciki" a retro szaniter?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt látom, hogy lehurrogják, okádéknak titulálják a régi, színes szanitereket. Egyből lecserélik őket. (Pl. ezek: [link]

Szerintem nincs vele semmi gáz ha tiszta és jó állapotban van. Tényleg ennyire ciki lenne meghagyni, ha ilyen van az ingatlanban amit vásárolni tervezek?



2022. jan. 8. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb ember csak összeköti azzal, hogy egy ilyen dizájnú fürdőszoba biztos nem volt vagy 40 éve felújítva. Nálunk is csupa 15x15-es sima fehér csempe van, mert praktikus, mindig lehet kapni, de tudom, hogy nagyon nem trendi. Meg pl. az antik meg népi bútorokat is szeretem, de az is rétegízlés, a modernt sokkal többen kedvelik, még ha rosszabb minőségben is van csak rá pénzük. Ha neked tetszik ez a retro színes, és jó állapotban van, hát hagyd meg. Ha nem befektetésnek veszed, hanem ott akarsz lakni, akkor aszerint rendezd be, ahogy te szeretnéd, ahogy majd az otthonodnak érzed.
2022. jan. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Előző albérletemben pont olyan volt, amit belinkeltél (újszerű volt, tehát nem 40 évvel ezelőtt készült). Nekem kimondottan tetszett, pedig előtte modernebb stílushoz voltam szokva.

Egyébként nincs gond a retro dolgokkal, mostanában egyre többen szeretnek nosztalgiázni.

2022. jan. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Mert jelentéktelen ára van a cserének egy lakásfelújításhoz képest.

Szerintem hányingerek ezek a retro színek.

2022. jan. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Van, hogy fura, nem ilik ossze a burkolattal.

Vilagos letisztultabb. Levegősebb.

Nalunk vilagos szurke minden, kiveve fürdőkád, igy tettek be 25 éve. Tok jo otlet volt.

2022. jan. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki, hanem mindenkinek más jön be, más az izlése igénye.

Legyen saját izlésed, érezd jól magad benne, tudj elvonatkoztatni a ciki jelzőtől, mert szerintem magának a szónak sem sok értelme van. Pláne mikor ide írják ( bocsi) jaj, nem ciki ez vagy az. Lépj túl rajta. Legyen összhang, stílus, rend.

Minden lehet szép ami ősrégi, és minden új lehet ocsmány ha izléstelen.

2022. jan. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A "ciki" korszak normális esetben óvodában véget ér.


Felnőtt korban eltérő ízlések vannak, van ami tetszik valakinek van ami nem.

2022. jan. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem "ciki", hanem szimplán csak ronda és nem praktikus.
2022. jan. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a régi szaniter kifejezetten szép és egyedi. De nyilván vannak olyan színek amik a burkolattal nem passzolnak... vagy lecseréled ugyanolyan retro szaniterre ha neked a retro jön be, csak más színben, vagy meghagyod és megszokod. Mindenkinek más az ízlése. Nyilván ha jó állapotban van minden, de kicsit nem illik az adott burkolathoz kár lenne elbontani.
2022. febr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!