Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyire elterjedt, megszokott...

Mennyire elterjedt, megszokott, okés, hogy társasházban lakók a cipőiket a folyosón tartják?

Figyelt kérdés

Több helyen láttam mostanábam,hogy egy -egy lakás előtt kb 10 pár cipő van. Cipőtartón vagy ha nem olyan sok, akkor egymás mellett.Régebben nem láttam ilyet, ezt mostanában kezdték kint tárolni?


Nincs útban a közlekedőknek vagy ha mentő jönne, csak fura volt, hogy már a folyosón kint vannak a lakók dolgai.


2022. jan. 17. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Szlovákoknál és ahol voltam, mindenhol az ajtó előtt voltak a cipők. Idahaza még nem tapasztaltam.
2022. jan. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%

Azok csinálják akiknek már üszkös gombás elviselhetetlen büdös a lába.

Szagolják a szomszédok a cipőt, nemá a lakásban legyen.

2022. jan. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én környezetemben (mi házunk, szüleim háza, barátaiméknál stb.) nem szokás ilyesmi.
2022. jan. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Találkoztam már ezzel a jelenséggel. Az előző helyen ahol laktam, a szomszéd csinálta ezt. Kint volt vagy 15 pár cipő az ajtó mellett úgy, hogy alapvetően a házirendben világosan le volt írva, hogy mivel szűkek a folyosók, ne legyen kint semmi. Csak jófejségből nem nyomtuk fel a közös képviselőnél, pedig elég zavaró volt a dolog.
2022. jan. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a legfelső szinten az egyik házaspár rendre kinn tartja a cipőket és ha mentél hozzájuk, neked is az ajtó előtt kellett levetni. :)
2022. jan. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én albérletben elgondolkoztam rajta, hogy kint tartanám. Folyosó végén laktam, és kényelmes lett volna, hogy lent leveszem a sáros-koszos cipőt és nem hordom szét a lakásban a koszt.


De úgy voltam vele, hogy én nem örülnék, ha más cipőjét kellene látnom ahogy kilépek a lakásból.


Na a szomszédnak ilyen gondja nem volt, mert ott mindig állt valami a folyosón ami nem illett a lakásba. Fél zsák glett, pár cipő, felmosó, aztán amikor azt hittem végre eltakarítják, kikerült egy mosógép és az állt ott hetekig.


Mostani lakásomnál úgy van, hogy kis erkély szerű folyosóról nyílik 2 lakás. Hát a szomszéd ezt a kis közlekedőt elég erősen belakta, ott dohányzik, cipőtartó, kis asztal, meg minden szar kint van. Kvázi a lakásuk megnagyobbítása.

2022. jan. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk szokás, nincs vele semmi bajom. Nálunk is van kint 4-6 pár cipő, mikor mennyi. Nálunk egy szinten 8 lakás van, baromi nagy, széles közlekedővel. Minden lakás egyedi mérői kint vannak "gyárilag" egy-egy szekrényben, ami alapból szűkíti picit a helyet, így az ajtók mellett és ezen szekrények között pont elfér egy keskenyebb cipőtartó úgy, hogy senkit nem zavar a közlekedésben. Illetve max az ott lakót magát zavarhatná, de ha van esze, nála sem lóg bele az ajtóba, így nem akadályozza a közlekedést. Látványban sem zavaró, mert a mérőszekrények takarják 90%-ban mindet, így aki csak lépcsőzik felfelé, az nem is lát rájuk. Esős időben esernyőt is szoktak kint szárítani sokan, nekem az zavaróbb, vagy a nem összecsukott babakocsik is zavarnak. Összecsukva elfér a már említett szekrények mellett, senkinek nincs útban, vegyék már legalább erre a fáradtságot. (Mondom ezt úgy, hogy mi is babakocsizunk éppen.)
2022. jan. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
78%
Nálunk Ausztriában ez szokás. Nekem is kint vannak. Nem akarok havasan vagy sárosan bejönni, aztán a macskák meg a kutya széthordja.. Szomszédok minden sz.rt is kint tárolnak. Persze a saját ajtó mellett . Senkit sem zavar. Földszinten is van sokszor gyerek kacat. Magyarországon semmit nem tennék ki . Talán még a seprűt is ellopnák.. 😀
2022. jan. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Németországban is szokás. A lényeg, hogy ne essen át rajta senki.
2022. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#8-as,

Milyen szerencsés vagy, hogy ott nálatok nem lopnak. Amúgy csak elmondom, Mo-n is egyre elterjedtebb ez a jelenség.

2022. jan. 18. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!