Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyibe kerül teljesen...

Mennyibe kerül teljesen berendezni egy lakást ahhoz, hogy kiadható legyen?

Figyelt kérdés
Persze kiadható bútorok nélkül is, de kapósabb bútorozva. Egy 46 nm-es új építésű panel lakásról van szó, ahol a konyhabútort már beépítették, a háztartási gépeket még nem. Mennyibe kerül úgy berendezni, hogy meglegyen benne minden ahhoz, hogy többért ki lehessen adni, vagyis igényes legyen, de annyira ne, hogy a bérlők már azt a túlzott ráfordítást nem fizetik meg. Gondolok itt arra, pl ha valaki panel lakást akar kivenni, az nem akar mondjuk havi 300 ezret fizetni, mert extra prémium minőségű a berendezés. Tehát hogy látszon az igényesség, de az ne kerüljön túl sokba.

2022. márc. 9. 18:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést, nem új építésű, csak teljesen felújított.
2022. márc. 9. 18:21
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Háló + nappali? És a gépeket is bele kell számolni?

Milyen gépeket tervezel oda? Mert azoknak az árát csak te tudhatod.


Hálóba kell egy franciaágy, gardróbszekrény, 2 éjjeliszekrény, egy komód, fölötte egy kép, vagy tükör

Ha szőnyeget is teszel, akkor csak az ágy 2 oldalára 1-1 kicsi, kilépő szőnyeg.

Nappaliba (ágyazható)ülőgarnitúra, (vendégeknek) nappali szekrénysor, dohányzóasztal, író/számítógépasztal székkel.

Ide jöhet egy nagyobb szőnyeg, a kanapé előtt kezdődve.

Előszoba:

Előszobafal akasztókkal, ülőkével (cipőt felhúzni)

Fürdőbe szennyestartó, fali szekrény, tükör.


Mondom, a gépeket/felszereléseket nem írtam, mert te tudod mit akarsz!


Gyakorlatilag lehet növelni a "luxust" egy-egy ízléssel jól megválasztott és egymással harmonizáló, kerámiával, képpel, szőnyeggel, sötétítő függönnyel, 1-1 díszpárnával (Isten őrizzen a sok(k)tól!)

Figyelj a falak színére, a nagyon harsányat kevesen szeretik.

Nem tudom neked ez mennyire jön ki, én gépek nélkül kihoznám tokkal-vonóval 5-600-ból.


Ne legyen zsúfolt, de ne is legyen üres!

2022. márc. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%

" építésű panel lakás"


Namost az újépítésű és a panel az két teljesen különböző épülettipus.

Újépítésű az 2000-től épült TÉGLA épület, panel kb. 1995-ig épült, gyárból hozott vasbeton panelekből.

2022. márc. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
1., ja jó.:)
2022. márc. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy mennyibe kerül?


Megnézed mi kell bele, megnézed annak mennyi az ára, összeadod és annyiba kerül.

2022. márc. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Nekünk tavaly a sajátunk alap berendezése (hogy költözhető legyen) volt 1 millió 600 ezer (és a sütő, mosogatógép már a lakásban volt).

Ez csak a háló és a kis szoba alapberendezése (ágy, kanapéágy, íróasztal, székek, tv állvány, szekrények, polc, komód, étkezőasztal stb) és a többi elektronika volt (mosógép, mikró, hűtő). Semmink nem luxus kategória ezekből.

2022. márc. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
ja és a szőnyegek is benne voltak. #6 voltam
2022. márc. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%

Nagyon túlzas a kisszőnyeg meg az éjjeliszekrény. Ugyanilyen panelben lakom, elmondom, mit vennék.

Legyen egy jóminőségű nagy beépített szekrény a gardróbszobában. Ikeások már pont jók.

Az ágykeret legyen nagyon stabil. Vagy tömör fa, vagy valami nagyon stabil fém. Nem ajánlom az ikeát, azok az ágyak csak pár évet bírnak ki, elég rosszak. Mindenképpen külön matrac legyen, de szerintem ezt a mindenkori bérlő esetleg hozza maga.

Legyen egy kanapé, nem kell kihúzhatós. Egy dohányzóasztal. Legyen étkezőasztal, 4 székkel. A konyhában sütő, hűtő, a fürdőszobában mosogatógép. Előszobában valami fogas. Esetleg egy kis könyvespolc valahova, nem kell nagy.

Ennyi elég szerintem. Ez nem szálloda. Ha ennél többet akarnak, majd megveszik maguknak.

2022. márc. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem jobban jársz ha bútorozatlanul adod ki.
2022. márc. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!