Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A kandalló alatt ez dekoráció...

A kandalló alatt ez dekoráció lehet? (Kép)

Figyelt kérdés

Ingatlanvásárlás közepén vagyunk, a minap néztünk meg egy házat, ahol a nappaliban van egy kandalló. Ezzel lehet csak fűteni, tehát maga a kandalló nem dekoráció.

Az ingatlanos mutatta, hogy a lenti farönkök mögött vannak csövek, kapcsolók, azok takarják el, legalábbis a szélső rönkök biztos. Én alapból úgy gondoltam, hogy ez dekoráció, és nem kell piszkálni, párom viszont meg van győződve róla, hogy azt ott el lehet majd tüzelni, aztán később oda tudjuk pakolni a többi fát. De szerintem meg azok direkt vannak ott úgy, meg egyformán méretre vágva, hogy dekorációs célt szolgáljon. Egyébként is hogy nézne ki ott mindig mindenféle koszos darab fa bedobálva. De párom szerint ott lehet tárolni a fát, és arról hallani sem akar, hogy esetleg egy külön tartóban/kosárban/ládában tartsuk a tüzelni való fát.


[link]


Nem nagyon láttam még másnál ilyet, úgyhogy lehet én vagyok a hülye, képeket, ötleteket kerestem, de másnál egyértelmű volt, hogy dekor. Jó lenne ezzel dűlőre jutni, mivel egyből beleszerettünk a házba és nagyon szeretnénk megvenni.



2022. júl. 20. 18:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%

Hát Töcsök Tóni legyek, ha látok valahol kandallót, hacsak a tv helyén nincs a tűztér, de nem valószínű. Nem is lehetne, mert akkor a fenti lyukakon dőlne a szobába a füst.

Inkább valami elektromos, vagy gázos hőlégfúvó fűtőberendezés van a falban, amihez fent vannak a szellőzőlyukak. Nem néztetek a fal másik oldalára?

Mondjuk alapban nem értem, hogy ott jártok és erre nem kérdeztetek aprólékosan rá?

Egy biztos, a fák helyén nincs kandalló, erre mérget vehettek!

2022. júl. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

#1

Az nem tévé, hanem egy látványkandalló.


Kérdező!

A fahasábok alul és a kandallóban is csak dekorációs elemek, a fűtés gázról, vagy villanyról megy.

2022. júl. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nagyon nem értek hozzá. Elvileg vízteres fatüzelésű kandalló, padlófűtésre és radiátorokra kötve.
2022. júl. 20. 19:11
 4/16 A kérdező kommentje:
Villany van bekötve, gáz nincs egyáltalán.
2022. júl. 20. 19:11
 5/16 Japán Gulyás ***** válasza:
38%

Valami furcsa esztétikájú tömegkályhának néz ki - talán elektromos gyújtásnak vagy külső levegő bevezetésnek van mellette ott a szervizdoboz a falban?

Az ingatlanos vagy a lakástulajdonos nyilván azért pakolta fel ilyen szépen a rönköket, hogy kívánatos legyen, mint a Szép Házak magazin képei, de ez attól még eltüzelhető fa. A rágcsálók és tűzveszély miatt én sem tartanám ott a tüzelőt, az égéstér nyílása alatti rész inkább hamugyűjtő edénynek lehet kialakítva, de az a szép zöld szobanövény sem szeret a kályha mellett éldegélni.

Mondjuk engem már az ilyen szintkülönbségek elriasztanának, itt valószínűleg a kályha működése a legkisebb rejtély.

2022. júl. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az ingatlanos nem nagyon tudott mit mondani a kandallóra, nem ért hozzá. Azt mondta, hogy a férje valami szakember, ő meg annyit mondott rá, hogy ha az öve lenne, akkor szerezne hozzá egy termosztátot, mert az nincs.

Azt mondta, ha érdekel minket a ház, akkor a tulajjal is megnézzük a házat és majd ő megmutogatja jobban a kandallót is.

2022. júl. 20. 19:36
 7/16 anonim ***** válasza:
40%

#5

Semmi hamugyűjtő és NEM eltüzelhető fa, hanem dekorációs elem.

A kandalló elektromos, kerámia fadarab imitációkkal benne, mögöttük lángokat imitáló lámpákkal.

Így:

[link]

2022. júl. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
27%

Tessék Kérdező, nagyjából így fog kinézni a gyakorlatban.

Távirányítóval "fűtesz".:)

https://www.youtube.com/watch?v=HaSenH7WJ_0

2022. júl. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem elektromos a kandalló.
2022. júl. 20. 19:57
 10/16 anonim ***** válasza:
40%

#9

De igen!

Gázos ugyebár nem lehet, mert azt mondtad nincs gáz.

Ez pedig egy látványkandalló, amibe nem lehet hagyományosan, fával-szénnel befűteni.

De bánom is én, töketlenkedjetek itt még ezen vagy 8 oldalon keresztül, engem meg lehet lepontozni, tojok bele!

Mindenesetre, amikor a tulaj jóvoltából megvilágosodsz, akkor fáradj vissza és legyen annyi becsület benned, hogy a lepontozásodért elnézést kérsz!

2022. júl. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!