Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A kandalló alatt ez dekoráció...

A kandalló alatt ez dekoráció lehet? (Kép)

Figyelt kérdés

Ingatlanvásárlás közepén vagyunk, a minap néztünk meg egy házat, ahol a nappaliban van egy kandalló. Ezzel lehet csak fűteni, tehát maga a kandalló nem dekoráció.

Az ingatlanos mutatta, hogy a lenti farönkök mögött vannak csövek, kapcsolók, azok takarják el, legalábbis a szélső rönkök biztos. Én alapból úgy gondoltam, hogy ez dekoráció, és nem kell piszkálni, párom viszont meg van győződve róla, hogy azt ott el lehet majd tüzelni, aztán később oda tudjuk pakolni a többi fát. De szerintem meg azok direkt vannak ott úgy, meg egyformán méretre vágva, hogy dekorációs célt szolgáljon. Egyébként is hogy nézne ki ott mindig mindenféle koszos darab fa bedobálva. De párom szerint ott lehet tárolni a fát, és arról hallani sem akar, hogy esetleg egy külön tartóban/kosárban/ládában tartsuk a tüzelni való fát.


[link]


Nem nagyon láttam még másnál ilyet, úgyhogy lehet én vagyok a hülye, képeket, ötleteket kerestem, de másnál egyértelmű volt, hogy dekor. Jó lenne ezzel dűlőre jutni, mivel egyből beleszerettünk a házba és nagyon szeretnénk megvenni.



2022. júl. 20. 18:40
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Gondolom ha elektromos kandalló lenne, akkor azt mondták volna, hogy az. De az ingatlanos is elmondta, illetve a hirdetésbe is bele van írva, hogy fatüzelésű kandalló. Miért vezettek volna félre?
2022. júl. 20. 20:22
 12/16 A kérdező kommentje:

"Az ingatlan alapterületén a vízteres fatüzelésű kandalló adja a padlófűtés és a radiátorok melegét."


Egyébként nem az volt a kérdés, hogy megszavazzuk, látatlanban ki szerint milyen a kandalló, vagy tévé, hanem az alatta lévő farönkök milyen funkciót láthatnak el. :)

2022. júl. 20. 20:26
 13/16 anonim ***** válasza:
58%

Tudom régebbi kérdés már, de hátha valakinek hasznos infó. Nem tudom miért írja mindenki, hogy nem igazi kandalló, a mienk is hasonlóan néz ki, normális, hagyományos fatüzelésű kandalló. A mienk nem vízteres, csak sima légfűtéses. A nyílások fent valószínűleg csak a burkolatban vannak, abból füst nem jön ki, mögötte van a kémény, amin rajta van ez a díszburkolat.

Mi is alatta a nyílásban tartunk fát, de szintén csak dekorációnak, egyforma hasábokra vágva "gusztán elhelyezve, de nyilván lehet benne tartani tüzelésre szánt fát is, csak az úgy macerásabb, koszol minden alkalommal, ahogy kivesz belőle egy hasábot az ember, praktikusabb egy külön kosárban vagy ládában tárolni a tüzelőt a kandalló közelében.

2022. szept. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak a választ. Azóta beköltöztünk, és valóban dekorációnak vannak ott a fák (bár igen, el lehetne tüzelni, de nem fogjuk), a "kamu" kandallóval pedig esténként már be szoktunk gyújtani. És valóban nem füstöl a lyukaknál, meleg levegő jön ki, érezni, de a füst kimegy a kéményen.
2022. szept. 27. 12:38
 15/16 A kérdező kommentje:

Íme a látványkandalló tévé, ami elektromosan működik távirányítóval, benne pedig égnek a kerámia díszek.


[link]

2022. szept. 27. 12:45
 16/16 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon szép a látványkandallótok, egészen élethű 🤭

Én is megmutatom a mi tv-nket, a gyerek imádja bámulni, csak sehol nem találjuk a távirányítóját 🙃

[link]

13-as voltam

2022. szept. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!