Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Bútor emelő, van ebben tapaszt...

Bútor emelő, van ebben tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt találtam, mert tök egyedül vagyok egy 70kg-os ágyra amit el kellene húzni egy kicsit. Na jó sokat ...

Köszönöm az építő jellegű válaszokat. Személyes tapasztalat előny!



#Bútor emelő,
2022. szept. 13. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezzel kb. egy cipős szekrényt tudsz mozgatni.
2022. szept. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor is valahogy odébb kell tennem a bútort. Segítség nyima! Nyima=Nincs
2022. szept. 14. 08:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha egyedül vagy hozzá, akkor inkább ilyet vegyél: [link]
2022. szept. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Azt írod húzni kell. Ehhez neked nem kell megemelni, hanem csak a súrlódási erőt kell legyőznöd ami lényegesen kisebb mint az ágy súlya. Ess neki, én tolással javaslom az elmozgatást. Persze vehetsz ilyen hevedert is, de drága tud lenni az alapszintű fizikatudás hiánya...
2022. szept. 22. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves 4!

Nem húzom a padlón, mert a súrlódási erőtől a padló karcos lesz, nem is kicsit! (Súrlódási erő már csak ilyen).



Meg kell emelni az egészet és úgy mozgatni. De valószínű akkor veszek ilyen emelőt, és ha van más praktikus ötlet szívesen fogadom!


(Olyan nehéz, hogy két erős srác is alig bírta felhozni anno).

2022. szept. 24. 14:42
 6/8 A kérdező kommentje:

3- mas. Eredetileg én is ilyet linkeltem be. Erről szeretem volna véleményt kérni.

Adom még egyszer. Remélem nem írják át.

[link]

2022. szept. 24. 14:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha annyira félted a padlót, akkor az ágy 4 lába alá csúsztass be kis filcdarabokat, vagy akár erősebb rongydarabokat, aztán már húzhatod is. Ezek berakásához elég egyesével 1cm-t megemelni a sarkoknál az ágyat, ehhez alig szükséges erőkifejtés.

Ezek a párezer ft-os emelők semmire nem jók, felesleges megvenni, csak még egy plusz grabanccal több lesz... Persze létezik rendes ipari görgős emelő is a célra, de ha egyszer kéne az életben arra meg beruházni nem érdemes.

2022. szept. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam megemelni többször is, de annyira nem tudtam, hogy rakjak alá valamit.
2022. szept. 24. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!