Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ha egy kifeküdt ágyra veszek...

Ha egy kifeküdt ágyra veszek egy kb 9 cm vastag matracot, az némileg el tudja nyelni az egyenletlenséget?

Figyelt kérdés

#ágy #kókusz #hab #matrac #egyeneletlenség
2022. szept. 18. 15:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Ennél jóval vastagabb matrac sem igazán... Ha nagyon ki van feküdve.
2022. szept. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nekünk jóval vastagabb matrac van és így is kicsinál.
2022. szept. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

egy barkács áruházban inkább vágass egy matracméretű rétegelt lemezt(vagy a Bakosnál) arra rá egy bármilyen matrac, és mintha új lenne.


Vagy...veszel egy új ágyvázat(ikea és társai)

2022. szept. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget!
2022. szept. 19. 14:12
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, ahogy a 3-as mondja.

De pl az osb olcsóbb mint a rétegelt lemez. Viszont a bármilyen matrac nem igaz. Min. 5cm legyen vagy több mert túl kemény lesz.

2022. szept. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2022. szept. 20. 18:06
 7/18 NTBS ***** válasza:
Inkább vegyél újat vagy újítsd fel az ágyat.
2022. szept. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. szept. 22. 18:03
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Kb. három éve teljesen hasonló problémám volt egy heverővel. Én a fekvőfelületet teljesen lebontottam, lefejtettem a kárpitot és kiszedtem a szivacsot. Ekkor egy sík falap maradt vissza, pontosabban lefelé meg volt púposodva, ezért átfordítottam. Körbe három oldalt deszkából csináltam 17cm magasságig egy keretet (a negyedik oldal a fejtámla, az adott volt). A keretet kívül-belül bekárpitoztam, a vizszintes lapot szintén, ez utóbbihoz régi, használaton kívüli pokrócot használtam.

Ebbe a keretbe beleültettem egy matracot, 20cm vastagságút. Szerintem a 9cm nagyon vékony, félő hogy túlságosan lesüpped.

A matracra meg lett varrva erős vászonból egy zibzáros huzat, ha ez koszolódik, lehúzva kimosható. Nekem ez a konstrukció azóta is kiválóan működik. A matracot meg kb. 3havonta átfordítom hogy a két oldala egyenletesen terhelődjék.

Szerintem neked is egy hasonló megoldás ideális lehet, nekem egy hétvége alatt megvolt az átalakítás.

2022. szept. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő jellegű kommentet!:)
2022. szept. 23. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!