Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Franciaágynál ágykeretet és...

Franciaágynál ágykeretet és bele külön matrac képvisel nagyobb minőséget?

Figyelt kérdés
Szeretnénk a párommal egy kárpitos ágykeret és félkemény matracot bele, vagy pedig komplett ágyat, de kissé elbizonytalanodtam hogy melyik is lenne a jobb választás, ugyanannyi pénzből melyik képviselné a magasabb minőséget. IKEA-s mosható huzatos matrac lett kiszemelve, de megfelelő kárpitozott ágykeretet még nem találtam hozzá.

2022. nov. 20. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:

A matracot ne csak kinézd, hanem próbáld is ki! -feltétlenül.

A hideghabnál a sűrűség adja a tartósságot; a keménység relatív mindig, ezert kell próbálni. Mindegyik hideghab ergonómikus, pontrugalmas, vagy ahogy marketingezik éppen.

2022. nov. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez oké, de én miből is fogok tudni a tartósságára következtetni egyszeri próbából?
2022. nov. 21. 01:44
 3/4 anonim ***** válasza:

A próbá ól a kényelemre, keménységre.

A szivacs esetén tartósságra sűrűségi paraméter alapján.

[link]

Mindennek utána kell olvasni, nezni.

A memóriahab nagyon sűrű, így nehezebben szellőzik, nyáron meleg lehet. Rugónál a rugó anyagvastagsággal változtatják a keménységet alatámasztast. Kell fölé a negfelelő vastag szivacs réteg. A kókuszrost réteg keményít, de idővel töredezhet.

A huzat legyen levehető, mosható, magas pamattartalmú. Érdemes a matracvedő használata ami kosztól óvja matracot.

2022. nov. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy “félkemény”, ami szerintem kissé relatív meghatározás, szóval hogy Nektek mennyire az, már csak azért is ki kell próbálni, és utána válogatni a legjobbak közül!

Tapasztalatból egy komplett ágynak 20-25 évet simán ki kell bírnia, de szerintem még egy matracot sem csak 1-2 évre terveznek, hanem hosszabb távra! Egy komplett ágy mindenképp olcsóbb, mint ágykeret + ágyrács + matrac, viszont hogy Nektek melyik a kényelmesebb, csak Ti tudhatjátok!

2022. nov. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!