Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Egy 20nm nappali konyhába...

Egy 20nm nappali konyhába mekkora konyha kell?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy teljesen üres házat, most értem el, hogy konyhabútor kellene. Hosszra 5méter Na a koncepció az az lenne, hogy ha bemegyek a szobába bal oldalt lenne a kanapé, az ajtóval szembe a konyha, balra az mellett a Tv és a konyha elött vagy egy étkezőasztal vagy egy térbe nyíló konyhasziget. (Konyhától jobbra nyílik a háló) szerintetek mekkora az optimális méret ha naponta 1x főzök kettőnknek? Kb 300cm a max, hogy elférjen a tv szekrényünk. kell a 300cm vagy elég lenne 220 + egy 150 es sziget pl. Minden tanácsért hálás vagyok
2022. dec. 3. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy rajz sokat segítene, ha méretarányos és a nyílászárók, fűtőtest, vizes és egyéb kiállások fel vannak tüntetve. 20 m2-re a sziget teljes esztelen dolog. Ha szeretsz főzni, akkor kb nincs az a nagy konyha, amit ne lehetne kihasználni.

Egy használható tanácsot mégis adnék. Egyenes vonalú L alakú és párhuzamosan kialakított konyháknál is megvan a logikus elrendezés, hogy minden lehetőleg kézre essen. Pl egyenes konyha esetén hűtő, pult, mosogató, pult, tűzhely sorrend. A pultok kb 40, de inkább 60 cm szélesek legyenek legalább, hogy pakolás, előkészítés ne legyen kényelmetlen. Neten vannak jó rajzok erre, hogy milyen a logikus elrendezés. Ajánlanám, hogy nézz utána.

[link]

2022. dec. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

20 m2 nagyon szűkös nappali+konyhának.

Mutass egy alaprajzot.

2022. dec. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

20 négyzetméteres konyha-nappaliba ne is álmodozz konyhaszigetről! EGyszerűen nem fér el!


Tényleg vegyél elő egy kockáspapírt, és méretarányosan rajzolgasd be a tervezett bútorokat. Ahogy itt már leírták. Figyelembevéve az ajtókat, ablakokat, fűtőtestet, egyéb dolgokat.


Magad is rá fogsz jönni, hogy valami egyszerűbb megoldást kell találnod...

2022. dec. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon szűkös lenne kétfunkciós helyiségnek! Általában csak a nappali önmagában 20 m2, és akkor az még a kisebbek közé tartozik, ami arra elég, hogy az odavaló bútorokkal reálisan kitöltsd a teret! Vagyis ahol nem kell szűkölködni, de extra dolgoknak nincs több hely!

Ha oda még pluszban kohyhabútort is akarsz, el sem fogtok férni, állandóan oldalazva kell majd közlekedni! Nincs más hely, amit ki tudnál használni, ami vagy nagyobb, vagy külön helyiség lehetne az egyiknek?

2022. dec. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos ekkora a lakás. 2 hálo 8-8 nm’ 1 fürdő 6nm’ előszoba és táróló 6nm’ és ez a helyiség 20’ egyébként annyira nem kicsi ez a 20nm szembetűnően, nekünk kényelmes. :) egyedül a sziget megoldás a vacera, mert a munkapult így megnőne és a térbe se lenne 3 méter tátongó üresség. De cserébe csak egy nagyon kicsi sarokülő férne be. Ezért valószínűleg az asztal + 300cm es konyha megoldás marad. Köszi mindenkinek a válaszokat.
2022. dec. 4. 09:34
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen tátongó ürességről beszélsz?

Hol lesz az étkezőasztal, amit körül akartok ülni????


Hidd el, hogy ekkora helyen nem fér el egy plusz konyhasziget.

2022. dec. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a legegyszerűbb, ha négyzetrácsos papíron teljesen méretarányosan berajzolnál mindet. Meglévő és tervezett bútorokat is. Akkor látnád, hogy mennyire nem egyszerű használható és minden funkciót betöltő konyha étkező nappalit 20m2-re, úgy hogy ne legyen zsúfoltság. Persze egy jó tervező program még jobb, de azokkal nincs mindenki barátságban.
2022. dec. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
7: az előbb ajánlani akartam neki az IKEA tervezőprogramját, ami pofon egyszerű.... De tartok tőle, hogy nem fogja így érteni...
2022. dec. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok. Konyhasziget ???! Atyaég! Én a válaszomat eleve úgy írtam, hogy még azt se kalkuláltam bele, csak a szekrényeket! Egy konyhasziget amúgy sem szükséglet, hanem luxus! Tehát Te még pluszban az igényeidet is be akarod zsúfolni egy akkora helyre, ahová fizikailag már eleve a szükséglet sem fér be!

Hidd el, tapasztalatból írom: egy helyiség üresen mindig nagyobbnak tűnik optikailag, mint amekkora valójában! Üresen lehet hogy elég nagynak látod, de ha a bútorok a helyükre kerülnek, nem minden bútor fog beférni! Ahhoz hogy egy helyiség fizikailag ezt a 2 funkciót egyben ellássa, még konyhasziget nélkül is legalább 30 m2-esnek kéne lennie, 20 m2-en lehetetlen!

Próbáld meg, ha nem hiszed, de én szóltam! Ha mégis sikerülne, küldj róla képet, megnézném hogyan hoztad össze!

2022. dec. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!