Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Valóban jobb/kényelmesebb...

Valóban jobb/kényelmesebb hosszú távon (is) a zónázott matrac mint a sima?

Figyelt kérdés

Az alábbi két matracot néztem - és próbáltam - ki A Matrackuckóban:

[link]

[link]

A fölső része ugyanaz a hideghab, csak az egyik zónázott a másik nem.

Nekem az az aggályom a zónázott matraccal, hogy attól tartok, abba (idővel) nagyon belesüppedek. Persze eddig nem aludtam ilyenen, ezért várom mások véleményét, van-e alapja az aggodalmamnak.

Ma már a matracok nagyobb hányadát zónázzák, gondolom, van létjogosultsága ennek a tipusnak.

Ennek ellenére én a zónázatlan Biflex matrac felé hajlok.

Annak külön örülnék, ha valaki(k)nek a fenti matracokról lenne tapasztalata/véleménye.

De általánosságban várom a véleményeket a zónázás fontosságáról.


2022. dec. 23. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem sima blifex van zónák nélkül, két éve használom, imádom. Alapból bizalmatlan vagyok a zónákkal kapcsolatban, hiszen adott magasságú emberre vannak kitalálva a zónák, nyilván úgy, hogy mindig ugyanott, ugyanabban a pózban alszol, ami rám abszolút nem igaz.
2022. dec. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, többek között erre is gondolok, hogy nem tudom mekkora átlagmagasságra van zónázva, de a magam 154 cm-ével, biztos nem oda esik pl. a csípőm, mint egy 180 cm-esnek, még akkor sem, ha tágak a zónák.

Meg aztán sokszor kinyújtózva alszom, máskor magzatpózban.

És ugye, nem megerősítve van bizonyos helyeken a matrac, hanem meggyengítve, rések vágva bele. És azt gondolom, hogy ezek a meggyengített részek idővel nagyon megpuhulnak.

2022. dec. 23. 19:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én is csak 164 cm vagyok, a dolgok általában nem erre az átlagmagasságra vannak kitalálva. Ültem egyszer masszázsszékben, a fejemet kezdte el püfölni, gondolom, a gyártók szerint a vállamnak kellett volna odaesni. Szóval én inkább hanyagoltam a zónásat.

A biflexbe még egy olaszországi szállodában szerettem bele. Amikor aztán aktuális volt az ágycsere, és nem tudtam, milyen matracot vegyek (a régi még rugós volt), felhívtam a szállodát, hogy milyen típusú matracot használnak. Mondták, hogy a típusát nem tudják, de biflex van ráírva márkajelzésnek. Utánanéztem a neten, és kiderült, hogy nálunk gyártják. :)

2022. dec. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt vedd meg amelyik szinpatikusabb neked. Nekem zónás, de én 180 vagyok.

A hideghab így is úgyis pontrugalmas (ortopédikus) tehát mindegyik jó lesz ha kényelmesnek ítéled.

Az 1 oldalas matracokat is ajánlják forgatni a síkba.

2022. dec. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!