Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Fedőmatracot szeretnék venni,...

Gabesz147 kérdése:

Fedőmatracot szeretnék venni, de elveszek a sok hirdetés között. 90, 100cem széles, 200 hosszú lenne, melyik a jobb, milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Mi javasoltok, kinek milyen a tapasztalata? Memóriahab, hideg hab, hány réteg, és persze az ár?


Előre is köszönöm a hasznos válaszokat.



2023. jan. 10. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:

A méretet csak tudod.

A memória nyáron meleg lesz. Ha puha felület kell, akkor minél vastagabb matracot vegyél.

De egy kifeküdt matracra nem sokat ér.

2023. jan. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ezt se írják sehol, hogy a memória nyáron meleg, csak dicsérik:-). Köszönöm az infót!

A matrac, amit használok, nincs kifeküdve, csak túl kemény, félbe hajtogatott plédeket teszek a derekam alá, most már ideje lesz áldozni egy jobb darabra.

2023. jan. 11. 11:13
 3/10 anonim ***** válasza:

Én jysk-ben vettem 30-ért, direkt a legvastagabb fedőmatracot, amiről csupa jót írtak a vevők is, hogy mennyit segít a kemény matracon. Jó is volt, 3 hónapig. Aztán újra előjött a csípő- és derékfájdalom a túl kemény matrac miatt, mert a fedőmatracot addigra kifeküdtem.

Amikor már mozdulni sem bírtam, megvettem a lehető legpuhább 28 cm-es ortopéd matracot, amit találtam, az is csak 32 volt, egy román gyártótól. Azóta, most már két éve, legalább normálisan alszom és fájdalom nélkül ébredek.

2023. jan. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A hideghab matrac sűrűsége adja az èletartamot. A jyskbe elég alsó kategóriás minőségek vannak.
2023. jan. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3-as: Annak román gyártónak nincs meg véletlenül a neve, elérhetősége?

Köszönöm. (Ebben az árkategóriában gondolom én is venni.)

2023. jan. 12. 07:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Az emag kínálatában találtam akkor, két éve: [link]

Már nem elérhető. De ha körbenézel az emagon, lehet, találsz most is hasonlót.

És igen, én is tudom, hogy a jysk a legalja, csak nem mindenki tud 150-ért matracot venni. És nagyon nehéz az interneten puha matracot találni, mert a legtöbb helyen a "legpuhább" a középkemény. Azt is tudom, hogy minél keményebb, annál jobb az élettartalma, de örülj neki, hogy te tudsz keményen aludni.

2023. jan. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A keménység nem egyenlő a sűrűséggel( a memória egy nagysűrűségű szivacs, ezért meleg, mégse kemény).

Nem kemény a matracom. Többek között ezér vágják bele a csatornákat.

Páromé kemény, enyém puha, egyforma minőség és anyag, de az enyémbe csatornák vannak vágva, így hatalmas különbség a két matrac puhasága között. Viszont a sűrűség miatt tartós is.


A zónák, a rugalmasság, keménység, szellőzés miatt vágják, fúrják a szivacsokat, vagy kombinálják többféléből.

2023. jan. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#6os: Köszönöm a választ, megyek az Emagra, nézegelődni:-).
2023. jan. 12. 18:13
 9/10 A kérdező kommentje:

#6-os, megszületett a döntés: [link]


Egy huzat is kellett hozzá, kis híján így 60 ezer, remélem, megszolgálja az árát:-). Két év eltelt, ez még éppen megfizethető.

Köszönöm a tippet

2023. jan. 12. 19:51
 10/10 anonim ***** válasza:

9# a probléma, amibe belefutottál: hogy a legfontosabb paraméter a sűrűség hiányzik. 90 kg terhelhetőség az egy ifjusági matrac szint. Minden hideghab ortopédikus.

Igaz, megfizethető, de annyit is érhet. És próba nélkül fogalmad sincs, milyen kemény.

2023. jan. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!