Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hálószobában az ágyat hogy...

Hálószobában az ágyat hogy szeretitek elhelyezni? Falhoz (sarokba) tolva vagy sem? Illetve ablak alá tenni mennyire jó?

Figyelt kérdés

Most elsősorban franciaágyra gondolok.

A falhoz toltnál hátrány, hogy csak az egyik oldalra lehet éjjeliszekrényt tenni, viszont cserébe a belső oldal olyan "bekuckózós". (A falhoz tolást úgy értem, hogy az egyik oldala, nem pedig a fej-rész határos a fallal.)

A másik, hogy ablak alá mennyire célszerű tenni az ágyat?



2023. febr. 4. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Rajzold le a szobád, aztán megköpködjük:

[link]

2023. febr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Az ablak alatt általában hűvösebb van.
2023. febr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Az én szobám úgy van kialakítva, hogy kb. csak középre lehetett. Szerintem jól néz ki így.
2023. febr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Én nem szeretek franciaágyat falhoz tolva elhelyezni. Mert kényelmetlen. "Át kell esni" a másikon, hogy felkelhess.

Nálunk tetőablak alatt van, amit én nagyon szeretek. Amúgy is úgy szeretem elhelyezni, hogy reggel minél világosabb legyen és kilássak az ablakon, ha felébredek.

2023. febr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Egyszemélyes ágyat falhoz tolva szeretek használni, franciát viszont nem, mert úgy az egyik félnek kényelmetlen lesz, ha ketten alszanak benne.
2023. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Ablak alá azért nem célszerű, mert a hideg ablak miatt állandóan hideg levegő áramlik lefelé, az pedig, ha a fejrésznél van, szinte azonnal benáthásodik az ember.
2023. febr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az se mindegy, hogy ajtó hol van elhelyezve.
2023. febr. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha modern ágy, aminek csak fejtámlája van, lábrésznél semmi, akkor előre csúszva ott is le lehet szállni róla, nem kötelező csak oldalt, és így a másikon se “esünk át” !

Bekuckózáshoz lehet hogy van egyfajta hangulata, de attól is függ, hogy hogyan helyezkedünk el rajta!

Illetve az ideális elhelyezés függ attól is, hogy hol van az ajtó, ablak, konnektor, és azokhoz viszonyítva hogyan tetszik! Közvetlenül ablak alá nem célszerű rakni, legfeljebb csak a nyári hőségben, mert ott mindig sokkal hidegebb van!


Én például szeretném, ha reggel ébredésnél oldalra fordulva egyből kilátnék az ablakon, viszont nem akarom, hogy az ajtóból belépve egyenesen egyből az ágyat lehessen látni, így ez a mostani szobámban kilőve! Nálam most belépve a szobába balra van “tolva” az ajtónyílás, így jobbra van nagyobb hely, és a bal oldali falon van az ablak. Úgy tettem be a franciaágyat, hogy középen van, fejtámla a jobb oldali falnál, és a lábrésszel pont szemben van az ablak.

2023. febr. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a fal mellett van az én oldalam, mert kevés a hely a szobában. Én így jobban szeretek aludni, biztonságban érzem magam. Régebben nem egyszer ébredtem már arra, hogy a földön vagyok, leestem míg máshogy volt berendezve. Éjjeliszekrény nincs, az ágy előtt a fejünknél a falnál könyvespolcok vannak, oda elfér a telefon, víz éjszakára, töltő, zsepi, ilyenek.

A férjem alszik kívül mert ő korábban kel. Át nem kell másznom rajta, az ágy végére megyek és felkelek ha kell.😂

2023. febr. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!