Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Konvektor fölé lehet íróasztal...

Konvektor fölé lehet íróasztalt tenni?

Figyelt kérdés
Vagy ez veszélyes lenne?

2023. márc. 3. 02:42
 1/6 anonim válasza:
Attól függ az a baj a mostani konvektorokkal nagyon könnyen túl lehet lőni a dózist,persze értem én ha az jó ha van mindig,én az író asztal alá tenném be ott találtam a benzot is régen, több van mint volt elv alapján így működik
2023. márc. 3. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
lehet, ha nem fűtöd túl a konvektort..tehát nem szabad izzásig hevíteni. Ahol írok, itt is így van..jön is a pofámba az asztal alól a meleg... ez a legkisebb konvektor.
2023. márc. 3. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehetni lehet. De a konvektor forró, így a világos műanyag szineződhet, a ragasztások szètszáradnak. A beszorult meleg miatt gyorsabban kikapcsol 3s gyatrábban fűti a helységet, mert nehezen kering a meleg levegő.
2023. márc. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A konvektoros fűtés lényege, hogy a meleg levegő tudjon áramlani a konvektor felől a szobába és friss, hidegebb levegő jusson elé helyette amit fel kell melegítenie.

Ha asztalt teszel fölé akkor ez a légáramlás romlik - ahogy már írták is.

Régebben csináltak olyat, hogy rácsos burkolat volt a fűtőtest körül/felett és ezzel érték el, hogy felfelé tudjon áramlani a meleg levegő, de még az is rontja a hatékonyságát.

Ha megoldható akkor ne tegyél konvektor fölé asztalt. Ha nem tudod másképpen megoldani akkor legalább tarts a faltól 20cm-es távolságot az asztallal, hogy legyen szabad hely közvetlenül a konvektor felett. Egy rácsos fedést tehetsz rá, hogy az asztalról ne essenek be mögé dolgok és így a lábad is messzebb kerül a melegtől. De nem ideális. A konvektornak is mint minden fűtőtestnek az a jó ha teljesen szabadon van és tudja végezni a dolgát.

A linken vannak olyan perforált lemezek, amik szépek, fából készülnek és ki lehet velük egészíteni a szoba bútorzatát. Ha már odateszed az asztalt akkor egy 20cm-es ilyen perforált lemez legyen a konvektor felett a falnál inkább.

[link]

2023. márc. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem, baleset és tűzveszélyes.
2023. márc. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem tennék, és hogy férne el a lábad az asztal alatt?
2023. márc. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!