Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Aludnál 4,5 nm-es "szobában"...

Aludnál 4,5 nm-es "szobában" vagy 23 nm-es konyhában???

Figyelt kérdés

Nem értem, miért van ez az őrület, hogy a klassz, ablakos konyhából hálóhelyiséget csinálnak, és a 23 nm-es klassz erkélyes szobából meg konyhát?

Állítólag ez egy értéknövelő beruházás, hogy beteszik a konyhát a nappaliba...????

[link]

Tényleg jobb egy 4,5 nm-es ablakos konyha és 23 nm-es szoba helyett egy 4,5 nm-es nemszoba és egy 23 nm-es konyha????

Kinek???!



2023. márc. 22. 17:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
4.5 nm csak félszoba. Kimondottan hálónak jó. Amerikai minta.
2023. márc. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
1: 8 nm-től félszoba egy helyiség.
2023. márc. 22. 17:54
 3/24 A kérdező kommentje:
1: [link]
2023. márc. 22. 17:56
 4/24 A kérdező kommentje:
"új építésű lakásnál a 8-12 m² közötti alapterületű lakószoba felel meg a 12/2001 Korm. rendelet 3. § szerinti fél lakószobának. Használt lakás vásárlása esetén természetesen találkozhatunk 6-8 m² közötti méretű félszobával, mivel a korábbi építési szabályozás lehetővé tette ennek az építését."
2023. márc. 22. 17:57
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
Csak alvásra rendben van az olyan kicsi szoba. Viszont pl. jelenleg is, a hálószobámban van az íróasztalom, a számítógépem, rengeteg időt töltök ott. Nyilván nem érezném valami komfortosnak, ha mindezt egy 4 nm-es szobában kéne csinálnom, ahol az ágy jó, ha épp elfér, nemhogy még az íróasztal. Amúgy meg inkább választanám, hogy a konyhám legyen 4 nm-es, az szerintem jobban megéri, konyhának elég az a kicsi hely is. Nem nagy konyha, de szerintem egy 34 nm-es lakásba nem is feltétlen kell nagyobb.
2023. márc. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez eredetileg egyszobás lakás volt. Aki átalakította, annak biztosan jobban megfelelt így, mert kapott egy külön hálóhelyiséget.
2023. márc. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%

Aludtam egy ideig 6nm-es félszobában és borzalmas volt. Jó időben, nyitott ablaknál még élhető volt, de zárt ablakkal nem. Egyszerűen kevés a légtér, elfogy a friss levegő, és fizikailag rosszul van tőle az ember.

Nyilván meg lehet oldani hiperszuper szellőzőkel, de szerintem messze nem ideális. Eleve egy normális ágy nem fér be ekkora helyre.

De hogy őszinte legyek, konyhának se az igazi.

2023. márc. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös vagyok.


De amúgy igen, nyilván ez nagyon preferencia kérdése, meg azért van ebben logika. Nyilván ha az ember gyakran fogad vendéget, akkor jobb az amerikai konyhás nappaliba beinvitálni őket, mint a 23 négyzetméteres hálószobába. Szóval azért van ebben logika, de na, én nem gyakran fogadok vendégeket, szóval én inkább a 23 négyzetméteres hálószoba mellé teszem le a voksomat. :)

2023. márc. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%

A konyha-nappali egyben sokkal jobb megoldás, mint külön konyha. Ugyanis ha van egy kis konyha, ott a szakács (általában a háziasszony) egyedül fözöget, a család többi tagja, esetleg a vendégek beszélgetnek, együtt vannak, a csak aki föz, az van kizárva belöle.

Ha a konyha egyben van a nappalival, akkor ugyanúgy részt tud venni a társaságban, sokkal kellemesebb neki is.

2023. márc. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar a konyhanappali, mondjuk nem ezekkel a bútorokkal, elég rondán van megcsinálva a képen.
2023. márc. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!