Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogy tegyem kicsit karácsonyi...

Hogy tegyem kicsit karácsonyi hangulatúvá a lakást? Ötletem, alapanyagom és pénzem sincs.

Figyelt kérdés
2010. dec. 1. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így vagyok. Nagyon nehéz helyzet.

Gondold végig, milyen alapanyagod VAN. Én pl. kikutattam a szüleimnél a régi szekrényem és találtam üvegfestéket, ezer éves, de még használható, azzal készítettem csillagokat és végigragasztottam velük a csempét.

Meg egy-két régi dekorációt is elhoztam, de igazából ez édeskevés. Most tervezek venni legalább az asztalra egy terítőt, az tuti sokat számít majd. Meg ha jön a Mikulás - remélem, fog -, akkor az édességet kiteszem jól látható helyre, az is számítani fog, remélem. De kb. ennyi.

Ja, meg megpróbálok szerezni fenyőágakat, csak még nem volt időm, virágárus biztos ad olyat, amit már nem tud felhasználni.

2010. dec. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na jó, azért akad 1-2 dolog.Pl. karácsonyi terítőm van bőven. Meg karácsonyi gyertya, narancsos illóolaj.
2010. dec. 1. 12:18
 3/11 anonim válasza:
63%
Ha van a közeledben erdő, menj ki és gyűjts növényeket: fagyömgy, fenyőágak, csipkebogyó, tobozok. Gyertyák köré rendezve szép kis asztaldíszt lehet varázsolni belőle!
2010. dec. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Pár arany szinű gyetya, a tövükbe fenyőgally, piros szalvéta egy tálcán, erre a gyertya+gallyak. Ablakra rakható csillogó hópelyheket kb. 400 Ft-ért vettem, sztatikusan "ragadnak" fel, tehát polóhoz dörzsölöd és az ablakra teszed, nem hagy nyomot, áthelyezhető. Szerintem 10 hópehely és egy nagy kép volt a 400 Ft-os lapon, ezeket szétszórtam az ablakokra.

Vettem üvegfesték sablonokat (műanyag keret), mikulás, gyertya fenyőgallyal, rénszarvas formák meg hozzá festéket (össz talán 500 Ft), megcsináltam és felakasztgattam a lámpákra mindenfelé. Szintén felakasztgattam karácsonyfadiszeket mindenfelé. Karácsonyos teritők az asztalokra. És sütsz mézeskalácsot, az alapanyag nem sokba van és cukormázzal feldiszited és kirakod kis tálakban, vagy csak úgy simán az asztalokra. Illata is kellemes, látványnak is jó és ehető is...

Ha mindezt megcsinálod, szerintem kb. 100 Ft és minden évben ismét használható, még a maradék mézeskalácsot is elrakhatod jövőre, disznek.

2010. dec. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg a www.kreativan.hu-t, vagy a kreativcafe.hu-t. Hátha találsz olyat, amit meg is tudsz csinálni pár forintból.
2010. dec. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

fehér lapod fix hogy van,vágj ki csillag/angyalka/hol/mikulásformákat és ragaszd az ablakra


ajándéknál minden csomagolásnál masnik szoktak lenni,nekem el vannak téve,rá szoktam kötni a virágokra

adventi naptár...fél méter piros szövetet veszel (200forint a legolcsóbból),rávarrsz zsákocskákat belerejtessz mindbe vmi apróságot és bontogatod kifele ahogy telnek a napok (bár ez gyerekeknek érdekesebb,vagy ha nem egyedül laksz akkor egymásnak tesztek bele vmiket,akár csak egy szép idézetet leirva egy cetlire vagy egy kedves mondat)


karácsonyi zenék...netről tudsz leszedni,ingyen van


100ft-os boltok...30 forintért vettem ilyen apró szálakból álló diszitést,de a gyertyatartó is 99 volt,meg a nagy famikulás is (goods market)

csak szét kell nézni,nem plázában,és egy ezresből az egész lakást feldiszited

2010. dec. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2010. dec. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
0%
Hordj be havat.
2010. dec. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én ötleteimet már mind kimerítette valaki :D

Bár én még nem díszítek, mert akkor már Karácsonyra olyan megszokottá válik, és nem teszik még különlegesebbé a napot. Majd 24-én, vagy max. 23-án délután.

2010. dec. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nekem a szobámba karácsonyfaégősor van a radiátor csőre tekerve, hangulatos, aztán én tobozokat gyűjtöttem, lefújtam a legolcsóbb festékkel (karácsony körül ilyet tescoban, rossmannban akciósan lehet kapni) ezüst színűre és még csillámport ragasztottam rá, nagyon szép lett.(még lehet színben passzoló kötözőszallaggal is díszíteni meg bármivel ami megy hozzá) Aztán a legegyszerűbb dísz amit valaha csináltam, csak papír kell hozzá meg olló és ragasztó :

[link]

itt videóval az elkészítése: http://www.youtube.com/watch?v=ausJdGcgs0k

Youtube-on még sok hasonló van, kersgélj

remélem tudtam segíteni :)

üdv : Nightqueen

2010. dec. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!