Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Átfestés, vagy tapétázás...

Átfestés, vagy tapétázás lenne célszerűbb a szobámhoz? (lent)

Figyelt kérdés
A szobám fala jelenleg halvány citromsárga, de nekem egyre unalmasabb és ráadásul nem is tetszik. A szobám téglalap alakú, az egyik, hosszabbik fal mellett végig van egy szekrénysor, ami összefügg, de szét lehet szedni, ha mozgatni szeretnénk. A szobámat inkább tapétáztassam, vagy festessem le? Melyik lenne ideálisabb? Fiú/14
2011. febr. 21. 22:14
 1/7 dag válasza:

Hát ez soktól függ!

Hogy mennyi pénz van rá, mivel a tapéta jóval drágább, mint a festék!

De ha a pénz nem akadály akkor a tapéta! Szerintem szebb!

2011. febr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Az elsőnek igaza van.


Nekem mindig festve volt és nem szeretem a szobámban lenni.Mióta tapéta van a szobámban azóta teljesen más lett a hangulatom.Eddig olyan hidegnek tűnt a szobám és méghozzá nekem is citromsárga volt a szobám színe.Azóta tapéta van és halvány narancssárga.Próbáld ki te is,de a lényeg az,hogy én a tapétázást javasolnám.

2011. febr. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
De ha van festékszóród, vagy mégjobb egy festő a családban, akkor te is fel tudod dobni pénz hiányában a festést. Ha először lefested egy világos színnel, pl citromsárga, aztán narancssárgát viszel rá (száradás után) festékpisztollyal, vagy szivaccsal (persze ez macerás), vagy ilyen mintázó hengerrel, akkor máris nem tűnik olyan üresnek. :-) Esetleg, a szivacsos fordított verzióját is meg lehet csinálni, mikor felkented a festéket, és már félig megszáradt, akkor egy nedves szivaccsal picit megdörzsölöd a festéket, hogy világos foltos legyen. Azért unalmas, mert egyszínű. Ha feldobod, már más lesz. :-)
2011. febr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon nem szeretem a tapétát. Ha azt megunod, akkor mit csinálsz? Inkább festess egy jó kis zöld színt, mondjuk három fal világosabb zöld, egy meg sötétebb, máris egész más lesz a szobád.
2011. febr. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy látszik e a tapéta összerakás (hosszú csík a falon), illetve hogy kibuggyan-e a tapéta, szóval nincs simán rátapadva a falra. Ezekkel elég csúnya lehet a fal, akárhogy akármilyen színre van festve. De ha a tapéta jó állapotú akkor elég egy festés is.
2011. febr. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
fűrészporos tapéta és arra fess. simán át lehet gurítani, ha pár év után más színt szeretnél.
2011. febr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. [=
2011. febr. 24. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!