Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogy találjam ki, hogy milyen...

Hogy találjam ki, hogy milyen függönyt vegyek és milyen legyen a fazonja?

Figyelt kérdés
Sima és sötérítő is kellene. De el vagyok akadva, mert nem tudom elképzelni hogy milyen legyen. Az biztos, hogy plafon karnisunk van és legyen földig érő. De a többi? Szín, anyag, minta, forma, fazon? Ezt hogyan találjam ki? És Bp-en hol lehet venni olcsó jókat? Nincs többtízezem erre sajnos es függőnytanácsadó-varrónőre sem, mert az is elég drága. Tud valaki segíteni?
2009. febr. 27. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is azt nézd, milyen színű a fal, és ehhez illeszd a függönyt. ikeában lehet nagyon olcsón kész függönyöket kapni. ha viszel képeket az áruházba a lakásról, akkor segíteni fognak, ingyen van. sőt úgy rémlik, számítógépes tervezést is csinálnak, ha mondjuk a képeket pendriv-on viszed be nekik.
2009. febr. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A hosszú függöny is olcsó, nem tudod? Mert amiket néztem az olyan 1 30 kb :O((
2009. febr. 27. 12:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Sztem azok, mert én amit egyszer ott vettem az albérletembe a szobámba, az még túl hosszú is volt, viszont nagyon olcsó: 2 db talán 1200 ft volt. értsd: söpri a földet, de amúgy nekem tetszik, olyan szép esése van. de ha téged zavarna, hogy túl hosszú, akkor varrónő nagyon olcsón lejjebb vágja.
2009. febr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is ezen gondolkodom, mi átalakítjuk a hálót.A sötétítő ( bordó)színe (és anyaga)megegyezik a párnák, és az ajtón lévő függöny színével(nálunk üvegajtó van, muszáj).Mivel baldahinos ágyunk van (az fehér)ezért az ablakra is bordó organza kerül, de ráfeszítve, 2 pálcán. Igyekeztem hogy harmonizáljanak a színek egymással, ezért csak a fehér, és a bordó árnyalataival "játszom".Nem tarka, hanem anyagában mintásat, v. nyomott mintásat választottunk, amit esetleg kifordítva is lehet használni.Fontos a bútor színe is, és persze a falak.A hálóba és a nappaliba a meleg színek valók,de változtatható évszakonként. (nyáron kellemesebb érzés lehet a kék, v. a zöld árnyalat) A sötétítő dekorálására rengeteg ötletet találhatsz a neten, mivel te élsz ott,(meg a családod :)) csak a te véleményed fontos, ebben nehéz tanácsot adni. Jah, és nézz körül a second hand üzletekben, ha belefér az ízlésedbe.Mi találtunk 2,80 x 8 (!) m-es függönyt, ami első osztályú, 4.700.-ért. Bocs hogy ennyit dumáltam a mienkről....:)) Jó keresgélést !
2009. febr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Húú, voltam az ikeába. Mint egy rongyos bolt. Úgy lógtak a függönyök, hogy tiszta gyűrődés volt és úgy nézett ki, mint a több éve használt boxer, ami a kutyánk alatt van. Nem tudom, hogy mi okozhatja ezt a nagy minőségomlást. Az meg kész röhej, hogy nem lehet kijönni a kócerájból, csak ha végigszenveded az egész "boltot". Jó,hogy Ti még akkor vettétek, amikor még nem ilyen volt. Olyan volt, mintha az ócskapiacon lettem voltam és koszosék levették volna az ablakból a függönyüket és kiakasztják árulni. :(
2009. márc. 1. 08:45
 6/7 A kérdező kommentje:

Tudjátok esetleg, hogy hol van olyan second hand, ahol függöny is van?

A neten milyen oldalt nézzek dekorálásra,tudsz ajánlani?

2009. márc. 1. 08:47
 7/7 anonim ***** válasza:

www.elizabethfuggony.gportal.hu

Elizabeth függönyszaküzlet, 1068.Bp. Király u.70,Teréz krt. sarok 06/70 280-40-48

2009. márc. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!