Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Tükör festés gerenda mennyezet...

Tükör festés gerenda mennyezetes szobába?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy hogy nézne ki a tükörfestés gerendamennyezetes szobába? Azért ragaszkodnék ehhez a festéshez, mert padlizsánt szeretnék, de mivel az magában sötét lenne, világosítani kellene valami világos színnel! Ha esetleg tud valaki olyan oldalt, ahol ilyen fajta szobák vannak, leírnátok nekem hol tudom megnézni? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 19. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos, lehet én tudom rosszul, de tükörmennyezetnek régen azt hívták, amikor a fal mintája folytatódott a plafon szélén is kb. 30-40 cm-ig, és egy díszes keret közbeiktatásával változott fehérre a mennyezet. (mintha egy keretes tükör lenne fent)

Modernebb változatban ilyen:

[link]


A gerenda mennyezetes szobában a fa gerendák és a köztük lévő deszkák látszanak, ott hogyan akarsz álmennyezet építése nélkül ilyent csinálni?

2011. júl. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én tükörfestést írtam! Úgy tudtam így hívják azt a festést, amikor az egymással szemben lévő oldalak egyszínűek! Vagy ezt máshogy hívják?
2011. júl. 19. 18:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem - hacsak nem aránytalanul széles a szoba - nem jó ötlet ilyen eltérő sötétségű színekkel festeni. Maximum egyetlen falat, az mostanában úgyis divat.

A plafon egyébként ezt nem befolyásolja, illetve ha mindenképp sötét szobát akarsz, akkor válassz hozzá fehéret kiegészítő színnek, az a legvilágosabb, és fesd le a mennyezetet fehérre! Nagyon szép, tiszta hatást kelt, és a szoba is világosabb lesz tőle. Itt nézz körül, van néhány, hogy el tudd képzelni: white beamed ceilings

2011. júl. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1. jól írja 😊
2022. jún. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!