Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyibe kerül egy lakásfelújí...

Mennyibe kerül egy lakásfelújítás?

Figyelt kérdés

falat bontanánk, falat húznánk, lambéria, laminált padló, járólap ,csempe, fürdőszoba teljesen, harmonikaajtók, villanyszerelés, radiátor

ezek kb összesen mennyibe kerülnek tehát kb mennyi pénzem legyen hogy belevághassak.

munkadíj + anyag beleszámítva. köszönöm


2011. szept. 11. 10:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
függ pl. mekkora a lakás, milyen minőségű anyagokat akarsz vásárolni, hol. És attól is hogy kivel dolgoztatsz
2011. szept. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
jó tudom hogy ez sok mindentől függ de kb mennyibe kerül. nem drága anyagokat veszek ott venném ahol olcsóbb és a szakembert is olyat keresek aki nem drágán dolgozik. a lakás kb 120nm
2011. szept. 11. 10:19
 3/18 A kérdező kommentje:
én kb úgy számoltam hogy 1 millió ft-ból már elelhet kezdeni és ameddig tart a pénz annyit csináltatni, egyszere úgysem lehet mindent.
2011. szept. 11. 10:20
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nehéz megmondani, ugye el felejtetted azt kifejteni hogy kb mekkora a ház mekkora falat akartok ki bontani, mennyi csempére lenne szükségetek és stb... Ezekből persze vannak olcsóbb anyagok is amik csak arra jók hogy jól mutassanak de a minőségük a béka segge alatt van. Persze ha ezt nem egyedül akarod megcsinálni hanem úgy hívni rá embereket akkor célszerűbb egy cégtől ár ajánlatot kérni. Egy egyszerű családi ház villanszerelése tehát új kapcsolok, konnektorok, új vezetékek biztosítékok az úgy 250ezer FT-nál kezdődik és az lehet még vagy 300-350e. FT Egy fal festés olyan 20-30e. FT ha te magad csinálod persze, Csempézés 70-80 e. Ft munkadíj az cég függő vagy attól függ hogy milyen árban dolgozik az a szakember akivel csináltatnád. Mivel te írtad hogy egy teljes ház felújítást akarsz az akár 2-3 milla is lehet így összességben. De keress fel egy építőipari céget és kérj tőlük egy ár ajánlatot, és ez alapján már gondolkozhatsz. Javaslom hogy dolgokat csak apránként csináltass meg ne egyszerre mert annak semmi értelme.
2011. szept. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

durván számolva a fürdőszoba+ wc munkadíj+anyag 200.000 Ft

radiátor 6 db munkadíj+anyag 250.000 Ft

festés 50.000 Ft

harmonikaajtó 6 db 150.000 Ft

járólapozás, csempézés, lamiált padló 150.000 FT

ez összesen 800.000 Ft


szerinted ezek az árak normálisak vagy van amire keveset számoltam és van amire nagyon sokat.

én durván számoltam ennyit mert inkább rászámolok. tehát 1 millióból tuti kijön szerintem. persze az apróbb dolgok kimaradtak ami ugye még + pénz.

és ebben a bútorok benne sincsenek de az kb 200.000 ft-ba kerül. tehát 1 millióval nyugodtan nekiállhatok.

2011. szept. 11. 10:26
 6/18 A kérdező kommentje:
nah és a villanyszerelést is kihagytam
2011. szept. 11. 10:26
 7/18 A kérdező kommentje:
igen azt írtam hogy telejs felújítás, de a konyha, terasz, padlásszoba és a tető nincs benne az árban. vagyis ezeket egyenlőre nem csináltatnánk.
2011. szept. 11. 10:27
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez így okés de még fél milla azért nem árt ha kéznél van, mert kitudja milyen problémák bukkannak majd elő amihez plusz pénz kell. Nálunk a teljes villany szerelés az 320.000 Ft volt és még kellett plusz 50ezret költeni a vésett részek gletteléséért. És ebbe még mindig nincsenek benne az új lámpatestek meg az össze kapcsoló, konnektor ára sem.
2011. szept. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
igen és azért mondtam hogyha már van 1 millió akkor abból leeht csinálni. minden úgysem jön ki ennyiből de legalább jó pár dologt meglehet csinálni. és ha elfogyna a pénzem a családomból 500.000 Ft-ot tudnak adni amit majd visszadok. tehát 1,5 millióból annyit csináltatunk amennyire futja.aztán majd a többit folyamatosan ha lesz pénz. az a jó hogy egy évben durván 400.000 Ft-ot félre tudok tenni ami nagyon jó. és én nem tartogatnám hanem folyamatosan csinálnám a lakást. nem? minek félretenni ha a lakást úgyis megkell csinálni
2011. szept. 11. 10:42
 10/18 A kérdező kommentje:
a nagyobb kiadás egyben lenne. utána már kisebb összegekből is leeht csináltatni. pl csak csempézés, csak konyhabútor, csak a villany, stb
2011. szept. 11. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!