Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik a jobb a fa ablak vagy...

Melyik a jobb a fa ablak vagy a műanyag ablak (tégla lakásba)? Ablakot cseréltetnénk nemsokára talán, de járatlan vagyok a témában.

Figyelt kérdés

Nekünk a lazúrozott cseresznye színű faablak tetszik jobban.A férjem azt mondja h a műanyag ablaknál még inkább penészesednénk.Mégis mindenki műanyagra cserélteti (itt nálunk is) az ablakait,gondolom kisebb a hőveszteség.Ugyanakkor ha a műanyaggal vmi baj történik,azt ki lehet dobni,míg a fánál még mindig ott van az alakítás lehetősége.

Kb. mennyibe kerülne 1 ablak,akármilyen,160*160-as(redőnnyel)?És az erkélyajtó?


2011. nov. 9. 13:21
1 2
 1/13 anonim válasza:
81%
A minőségi fa ablak jóval drágább mint a műanyag ablak... ami szintén nem olcsó. Én ha felújításra kerül a sor a fa melett fogok döbteni, pedig a férjem munkahelye műanyag nyílászárók gyártásával is foglalkozik. A fa szebb, természetesebb. És igaz az is, hogy a műanyag ablak mellett méginkább penészesednek a falak.
2011. nov. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A fa ablakot lehet javítani,asztalosnak pláne.Zár csere,ütés,kopás,festés előtt.A műanyagot nem igen.
2011. nov. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
A fa ablak sokaknak megfizethetetlen, ezért cseréltetnek műanyagra. Ha rendesen van szellőztetve, akkor a műanyag ablaknál se penészesedik, csak sokaknak ezt nem tudják, hogy míg a régi fa ablakoknál a réseken szellőzött annyit a lakás, hogy nem kellett kitárni az ablakot, addig a műanyagnál kell.
2011. nov. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,és a privit is!Megnyugtattatok,hogy ezek szerint nem járunk rossz úton,de még azért mélyebben bele kell ásnunk magunkat a témába,leginkább az árakat illetően.Mi itt kisvárosban élünk,férjem szerint a helyi asztalos olcsóbban csinál kezelt fa ablakot,mint a műanyag ablakos.Férjem berakná,azzal nincs gond..Egyedül a tisztítástól félek,meg hogy azt állítólag mindig festegetni kell,mint a régit.Igaz,a műanyagnak is van hátulütője,örökké egyik sem tart..
2011. nov. 9. 13:53
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Már volt pár ilyen hasonló kérdés régebben. Ott is a fát javasoltam. Erre mindenki nekem esett és el lettem mondva minden hülyének, hogy fa ablakot akarok berakni.

De úgy látszik mégis van aki ugyan ezen a véleményen van.

Nem szeretnék senkivel vitatkozni, csak a véleményemet írom le.

Én még mindig a fa mellett voksolnék. Többek között mert

természetes anyag,

szellőzik,

sokkal igényesebbnek hat,

szerintem szebb is, de ez szubjektív,

ha megsérül, lehet javítani.


Festeni ugyan kell időnként, de ha jó minőségű lazúrral és alapozóval is le volt kezelve és nem északi oldalon van így nem veri folyton az eső, akkor elég 4-5 évente átfesteni. Ami azért szerintem kibírható.

2011. nov. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem alap dolog, hogy az ember minden nap legalább 2x kiszellőzteti az otthonát.. legalábbis nálunk így van.

Mi reggel és este mindig szellőztetünk, de sokszor nap közben is.


Nálunk műanyag ablakok vannak,(tégla családi ház) és nincs penész sehol.. Azt mondják, hogy ott penészedik le a lakás elsősorban, ahol a tulajok szinte soha nem szellőztetik a házat.


Ha van pénzed, akkor nyugodtan vedd meg a fát, egyébként szerintem szebb, mint a műanyag. :) Viszont, mi úgy voltunk vele, hogy megfelel a műanyag.. az se csúnya, és az építkezéskor csak sajna ilyet tudtunk venni, mert ennyit engedett a büdzsé. :)

2011. nov. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A fa ablak, ha minőségi, elég drága. Hátránya, hogy vetemedik.

A műanyag nem vetemedik, olcsóbb, de nem természetes, és nem annyira szép (szerintem).


A penészedés, és hőtechnika ablakonként más és más, semmi köze nincs ahhoz, hogy miből készítik, bár tény, h a műanyag nem engedi át a párát.

Az ablaknál a hőtechnika kényes része az üvegezés, az ún. k, vagy u érték. Minél alacsonyabb, annál jobb!

A legmodernebb ablakokat három rétegben üvegezik, és speciális profilú a keret kialakítása is.

2011. nov. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Hátránya, hogy vetemedik."


A mai modern, rétegragasztott fa nyílászárókra ez annyira nem jellemző.

2011. nov. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

De igen!


Apósom fa nyílászárókkal foglalkozik, és Ő maga is mondta, hogy a fa nyílászárók vetemednek!

2011. nov. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
fa
2011. nov. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!