Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Érdemes pult alá építhető...

Érdemes pult alá építhető hűtőt venni? Egy embernek mekkora hűtőre van szüksége?

Figyelt kérdés
Most költözöm el otthonról, egyedül fogok lakni, de édesanyám szerint pici hűtőt nem érdemes venni, mert az szopás. Ő méretes, no frostos hűtőre szavaz, én a rendelkezésre álló pénzt szívem szerint inkább másra költeném (meg a leendő konyhám se túl nagy - 8 nm2), de tény, hogy semmi háztartási tapasztalom nincs. Szerintetek?

2012. ápr. 1. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
0 tapasztalattal egy jó nagy mélyhűtő/fagyasztó lebegjen a szemed előtt. Abban eláll hetekig is a kész haja (akár veszed, akár kapod, akár csinálod). A normál hűtő méretei lehetőleg ne egy minibáréhoz hasonlítson, férjen el szellősen benne pár üveg sör, tej, savanyúság, tojás, felvágott, vaj, 1-2 lábas, hagyma, krumpli. Egy 120+80-as szekrényben (120l hűtő, 80 fagyasztó) kellemesen el lehet már lenni.
2012. ápr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
51%
Én biztos nagyot vennék... Többet fogyaszt, nyilván, de átláthatóbb és ha jót veszel, használhatod évekig. Ja, és a kicsinek a fagyasztója is brutál kicsi, ha van egyáltalán, pedig az azért kell.
2012. ápr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Ha egyedül fogsz lakni, és nem vezetsz különösebb háztartást (pl. egyetemi menzán ebédelsz, otthon pedig hideget vacsorázol, csak alkalmanként főzőcskézel), teljesen felesleges a nagy hűtő. Nekem is kicsi volt évekig, és tökéletesen elég volt. Most már nagy hűtőnk van itthon, de ez is csak akkor van tele, ha sokfélét főzök, és a maradékokat lábasokban belepakolom.
2012. ápr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Életvitelfüggő. Én egyedül is telepakolnék szerintem egy nagy hűtőt, mert szeretem, ha mindenféle van itthon, 3-4 ízű vajkrém, joghurt, fagyi, stb. Plusz sokat főzök, amit utána lefagyasztok.

De ha te valószínűleg reggel veszel útközben egy fornettit, ebédre lemész a menzára, vacsira meg megiszol egy kefírt, akkor felesleges a nagy hűtő.

2012. ápr. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bár továbbra is 50-50 százalékban megoszlanak a vélemények, azt hiszem, az én életvitelemhez elég lesz a kis hűtő.
2012. ápr. 2. 00:22
 6/8 anonim ***** válasza:
A fagyasztóra szükség van, ezért én a nagyobb hűtőre szavazok. Igaz, hogy télen sokszor a sima hűtő részében alig van valami, de nyáron elég ha veszel egy dinnyét, főzöl egy lábas gyümölcslevest és veszel pár gyümölcsöt, már alig férnek el.
2012. ápr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a kis hűtő tényleg szopi. érdemes nagyobbat venni, később még jól jöhet.

mi ketten költöztünk anno az új lakásomba a párommal.

2m magas hűtőt vettünk, alul 3 fagyasztófiók, fent 4-5 polc, total no frost. 120e ft volt elektro outletben, de tökéletesen működik, nagyon megérte.

néha még így is bosszankodok, h a nagybevásárlás után nem fér el benne 1-2 dolog.

ha pl főzöl egy nagy adagot, akkor ugye nem tudod megenni az egészet. jól jön ilyenkor egy nagy hűtő.

a 8nm-es konyha egyáltalán nem kicsi, nekem 9nm, és tágas. egy hűtő inkább magas, mintsem széles. nem azt mondom, h side-by-side hűtőt kell venni, de jobb egy nagy kombinált hűtőszekrény. ja, az enyémben italtartó is van, nagyon praktikus, és energiaspórolós, hiszen nem kell nyitogatni az ajtót ha inni szeretnék egy kis hideg ásványvizet, elég odatenni alá a poharat, egy mozdulat az egész és már ihatok is :)

2012. ápr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hajjaj, de bonyolult! A leendő konyhámmal nem is az a baj, hogy szűkös, hanem hogy nagyon nem praktikus a kialakítása (de az átalakítás nagyon sok pénzbe kerülne, ami nincs, úgyhogy inkább alkalmazkodom a fennálló helyzethez), és ahhoz, hogy az étkező rész kényelmesen elférjen, jobb lenne a pult alá építhető hűtő. (Amit kinéztem egyébként 64e huf - vagyis pont a fele annak, amit az utolsó válaszoló említ.) De az tényleg bosszantó lenne, ha nem férnék el.
2012. ápr. 3. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!