Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Tényleg könnyebb a matt...

Tényleg könnyebb a matt csempét tisztítani mint a fényeset és miért?

Figyelt kérdés
Matt járólapot tervezünk, mivel a régi házunkban fényes volt és nem lehetett szépen felmosni. De a fényes csempével nem volt gondom. Igaz, hogy a matt csempe praktikusabb és még könnyebb tisztítani mint a fényeset?
2009. júl. 2. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha csak matt és nem rücskös, akkor ugyan olyan könnyű, mint a fényeset. Esetleg annyi előnye is van még, hogy a száradásnyomok sem igazán látszanak meg rajta, míg néhány fényes padlólapon esetleg igen. (Bár ez függ a tisztítószertől és a felmosóbigyótól is)
2009. júl. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
szerintem csempe minőségétől függ!!!! nekünk gyönyörően csillog a fényes járólapunk felmosás után mikor megszárad!
2009. júl. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Egyáltalán nem jó, ha rücskös. Nekünk olyan van és beleragad minden kosz,hajszál, minden. Undorító, csak simát vegyél!Vagy fényeset!
2009. júl. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor ami tisztítás szempontjából a legjobb: MATT járólap és FÉNYES csempe? Mégsem jobb a matt csempe a fényesnél?

2009. júl. 7. 13:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk matt járólap van feltéve a fürdőbe(igen jól néz ki),csempe helyett.A színtől is függ hogy mi látszik rajta,a tisztítása sztem kicsit nehezebb nekem mint a fényesnél,meg a látszat más.A sötétkék "csempén" jobban látszik a vízkő,a sárgán nem.Viszont a világos járólapon minden meglátszik mindegy h matt vagy fényes(nekünk mindkettő van).Viszont felmosni is nekem a mattot nehezebb.Bár ez sztem is függhet a felmosó pamacstól,a löttytől amit a vízbe öntesz,stb...Hát nem könnyű a döntés! Egyik ismerősömnek pl fényes de sötétebb barnás járólapja van,az úgy elmegy,nem feltűnő rajta egy egy pötty.
2009. júl. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Fényes csempével van csak tapasztalatom: lemosom, szárazra törlöm, elég könnyen kezelhető. Igaz, kb. fejmagasságban van egy díszített csík, bordűr a csempék között, és ebben valahogy megáll a víz, így másnap is újra vizezem és ismét törlöm a bordűr környékét. A fényes járólapokon (mármor, ill. a falicsempe anyaga) viszont eddig minden általános tisztítószerrel meglátszik minden. Felmosás után oké, de mintha valami bevonatot képezne a tisztítószer, amikor elkezdődik a járkálás és ahogy a fény ráesik, nem szép. Más tisztítószer kellene? De ez már egy másik kérdés.
2009. júl. 9. 00:52
 7/7 anonim válasza:
attól függ ki csinálja.ha én akkor k.rva nehéz...
2009. dec. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!