Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mivel kenhetném le a (régi...

Mivel kenhetném le a (régi címeres) téglaburkolatot a nappalinkban, hogy az amolyan selymes fényű vagy matt hatást keltsen és olyan jól nézzen ki?

Figyelt kérdés

A rusztikus stílusú nappalinkban és a konyhánkban bontott (régi címeres és betűs) téglából készült pultot és oszlopokat , illetve fal szakaszokat szeretném úgy lekezelni, lekenni valamivel, hogy szebb megjelenése legyen.

Sok képen láttam már ilyen selymes fényű bontott tégla burkolatokat, de mivel kell lekenni??



#tégla #téglafal #rusztikus #tégla impregnálás #téglaburkolat #téglapult #tégla kezelés #rusztikus tégla #címeres tégla #régi tégla kezelése
2012. nov. 24. 08:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Általában lenolajjal szokták beitatni, aztán selyemfényű színtelen lakkal áthúzni, úgy könnyebb tisztán tartani.
2012. nov. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van direkt kő lakk,én azt szoktam használni,a lenolaj meg a firnajsz az napokig ragad ha nem iszza be a tégla.
2012. nov. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Már miért ne inná be egy porózus anyag?

Éppen azért kenjük be előtte, hogy ne a drága lakkot igya be a tégla!

2012. nov. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem is ilyen téglából készült a konyhapultom. Sokat próbálkoztam vele, hogy szép legyen. Lakkozni nem akartam, mert a természetes hatást szeretem. Végül erős téglaszínű lazúr festékkel kentem át, és fehér falfestékkel a fugát! Nekem tetszik, van egy kis fénye is, és átfesthető, frissíthető bármikor!
2013. márc. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!