Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mekkora legyen a redőny a még...

Mekkora legyen a redőny a még nem beépített műanyag ablak teljes méretéhez képest?

Figyelt kérdés

Adva van egy 148x148 cm-es ablak (teljes méret kerettel együtt). Nem rég vásároltam, viszont a redőnyt egy másik helyen kívánom beszerezni, mivel jóval jutányosabb áron kapható. Azt viszont nem tudom, hogy mennyivel kell kisebbnek lennie az ablak méretéhez képest?!

Gondolom az ablak beépítése elvesz majd párcentit az ablak széléből, de mégse tudom mi alapján számoljak, hogy a szakember aki beszereli majd az ablakot, hogyan oldja meg...

Ötletek a redőny méretével kapcsolatban?

Előre is köszi a válaszokat! :)



2013. jan. 18. 07:26
 1/4 anonim ***** válasza:
A redőnyös majd megmondja.
2013. jan. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zsolt75 ***** válasza:

Előre ne vásárold meg a redőnyt mert nem fog passzolni.

Be kell tenni az ablakot, vakolni és utána a redőny.


Ha ez így mégsem lehetséges, akkor tudni kellene a lefutó szélességet. Azt az ablak keret belső méretéhez hozzáadod 2x és még 1cm plusz és kb akkora, de amint fent írtam szerintem előre ne rendeld meg.


Egyébként nálam is volt ilyen, hogy vakolás előtt volt 2 redőnyöm és miután vakoltunk az egyikből vágni kellett. Megoldható ez utólag is de kicsit munkaigényes mert szét kell szedni a redőnyt elvágni a tokot és a redőnyt is aztán vissza szerelni.

2013. jan. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én nyílászárók és redőnyök szerelésével, értékesítésével foglalkozom, így a helyes válasz: A redőny méretét az ablak külső falkávája határozza meg. Mindegy, hogy mekkora az ablak, szélesebb redőnyt nem tudsz felszerelni. Viszonyítási alapnak: Ha az ablak 150x150-es, ebből a külső falsík eltakar 1-1 cm-t, akkor 148cm-es a redőny mérete, elvileg,..... Viszont gyakorlatban ez sokszor másképp néz ki. Legegyszerűbb ha leméred az ablak külső, felső falsíkját,javaslom, hogy vonj le ebből 1-cmt és megkapod a szélességét. A magasságát elvileg rendelheted az ablak méretére, ha egy kicsit magasabb, az nem baj, mert max. a műanyag lefutólábból kell egy kicsit levágni. Ha tudok ilyen ügyben segíteni, akkor priviben nyugodtan lehet kérdezni. Üdv. Péter
2013. jan. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az ablakok pontos mérete adott, ennyi volt ráírva és ennyit is mértem: 148cm x 148cm. Fogalmam sincs róla hogy mennyit fog elvenni belőle a malter. Illetve hogy ha majd kőporoztatni akarom, vagy hasonló...

Gondolkoztam azon is, hogy nem az ablak teljes méretét számolom, hanem az ablak ajtajának a méreteit, és ahhoz adok 2-3 centit, így elvileg a redőny szélei az ablakkeret közepéig érnek majd. Utólagosan nem szeretném beszerezni a redőnyt, mert akkor kétszer kéne hozzá szakembert hívnom és többe kerülne + ritkán ér rá. Sajnos nem városban lakom így nincs sok lehetőségem más szakembert hívni messziről jóval drágább.

Szóval nekem csak egy biztos méret kéne az ablakhoz, amire tuti fel lehet szerelni és nem kell "levágni" belőle.

2013. jan. 19. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!