Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik a jobb, a laminált...

Melyik a jobb, a laminált padló, vagy az igazi parketta a nappaliban?

Figyelt kérdés
2008. jún. 20. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen az igazi parketta (szerintem). Csak sajna jóval drágábbra jön ki, mint a laminált...így vagyunk mi is kénytelenek az utóbbit választani.
2008. jún. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Drágább, viszont egy jól lerakott akác, vagy bükk parketta örök élet + egy nap!
2008. jún. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább rá kéne szánni a plusz költséget az igazira.

Nálunk laminált padlót raktak le és pár hónapon belül egyre több helyen nyikorgott. Mivel garos volt felszedettük és kicserélték,azóta jó,de a fél lakást össze kellett pakolni,ami elég kellemetlen. Azóta még nem nyikorog és csak reménykedhetek hogy így is marad.

Ma már nem választanék laminált padlót,de a beépített bútorok miatt jelenleg nem tudjuk lecserélni.

2008. jún. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem megéri az igazi parkettára még egy kis pénz gyűjteni sokkal jobban megéri...

szerintem...:)

2008. jún. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
Rászánnám én a plusz költséget, de ha egyszer nincs. :) Ha meg nekiállnánk rá gyűjtögetni, jövő ilyenkor sem tudnák beköltözni a házba. Szóval sajna nem olyan egyszerű az ügy.
2008. jún. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
64%
Ha a laminált padló JÓL VAN LERAKVA, soha nem fog nyikorogni, nem kell lakkozni, csiszolni (mellesleg az igazit is le lehet úgy rakni, hogy nyikorogni, mozogni fog, mestertől függ, nem az anyagtól). És sokkal olcsóbb, mint az igazi. Tudom mit beszélek, jó pár lakást leraktam már laminálttal (most csinálok egy háromszobás házat), bár nem ez a foglalkozásom. Sajnos -mint általában az iparosok többsége- az úgynevezett burkoló cégek többnyire nem értenek hozzá, azt hiszik, hogy elég leszórni, meg összepattintgatni. Tényleg nem nagy ügy, ha az ember rászán egy kis időt, maga is meg tudja csinálni.
2008. jún. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
a laminált nagyon jó cucc, de azért a parketta az igazi. nekünk is laminált van, annyi van vele, hogy a lerakás előtt nem volt a szobában 48 órán keresztül, hanem párásabb helyen volt, így a szobában 1 összetételnél fűtési szezonban lesz 1 rés,, de megelőzhető lett volna.....am csak ajánlani tudom
2010. jún. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet összehasonlítani a kettőt, nem egy árkategória. Ha szakszerűen van lerakva mind a kettő akkor az a jobb, amelyikre pénzed van. Ha csak lamináltra van pénzed, akkor az a jobb a nappaliba.
2011. okt. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!