Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik lenne célszerűbb? Kis...

Melyik lenne célszerűbb? Kis főzőfülke, vagy hálófülke legyen belőle? Jelenleg nincs kihasználva, mert az egyik gyerek Pesten tanul, ritkán jön haza, a másik pedig külföldön dolgozik.

Figyelt kérdés

Adva van egy 2 szoba,konyha ,elő-és fürdőszobás ház.Amihez 3 éve be lett építve a terasz,kb 6 nm.es nem szabályos négyzet,vagy téglalap alakó kis szoba.Gázkonvektor a fűtés ebben is,egy kis ablak,és ajtó van rajta,rögtön a bejárati ajtó mellett van,tehát a többi helységtől messzebb.

A lányunk kisszobája volt ez, de 2 éve albérletben lakik Pesten,és ritkán jár haza.A másik nagyobb szoba a fiunké volt, ő van most külföldön.A mi hálónk a kisebbik szoba.


Az a gond, hogy mikor mindkét gyerek itthon van(volt)Nem volt egy nappali, azaz,ahol le lehetett volna ültetni a vendégeket,ha jönnek.A konyhában voltunk,ahol sarokülő van asztallal,meg a számítógép is ott van.


Kitaláltam,. hogy a kihasználatlan kis félszoba legyen főzőfülke, és akkor a mostani konyha,lehetne nappali-vagy ebédlő.

Igen ám, de ha hazajön a lányom, hol alszik,ha véletlenül a fiam is visszajön külföldről?Nem biztos hogy tartósabb ideig kint marad....

A másik variáció.A kis félszoba lesz a mi hálófülkénk,az egyik szoba lenne egy nappali, vagy valamelyik gyereké,ha itthon van, a másik szoba a másiké.A nagykonyha marad eredeti funkciójában.


Nem tudunk dönteni,hogy legyen.Most,hogy ketten vagyunk csak a férjemmel,nincs kihasználva az összes helyiség.

Adnátok tanácsot?Köszi....


2014. jan. 30. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Kicsit nehéz ezt alaprajz nélkül elképzelni. De ha a kis helyiség messze van a többitől, akkor a főzőfülke nem biztos, hogy a legjobb megoldás, mert akkor ugye hordozni kell esetleg messzebb az ételt a tálaláshoz.

Ha ennyire nincsenek már otthon a gyerekek, gondolom már felnőttek, és inkább csak hazalátogatnak, annak nem olyan nagy az esélye, hogy haza is költözne.

Én az egyik nagy szobát hagynám a mi hálónknak. A másik nagy szoba lehetne a nappali, ami vendégek, vagy a gyerekek hazalátogatása esetén lehetne vendégszoba is. Pl. egy kinyitható kanapéval. Abban a szobában lehetne a számítógép is, így az kikerülhetne a nagy konyhából. A pici szoba egy hálófülke lenne, így ha egyszerre jön haza a két gyerek, az egyik a hálófülkében a másik a nappaliban tudna aludni.

2014. jan. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi.A távolt ne úgy képzeld,hogy nagyon messze,mert az egész ház kb 60 nm.es.A fiunk gyakorlatilag 24 évesen még itthon lakik.Csak adódott egy külföldi munka,ami nem biztos,hogy sokáig tart,és hazajön.Tehát egy szoba neki tuti kell.A lányunk idén végez,és ha kap munkát Pesten, már csak látogatóba jön haza.de ha nem ,elképzelhető,hogy,ő is hazajön.


Alaprajzot megpróbálok felrakni, de addig is.

Belépsz a bejárati ajtón,egy pici előszobából balkézre nyílik a félszoba(ez volt terasz régen).Jobbra egy rendes előszoba,amiből a fürdőszoba ,szembe a kisszoba nyílik.Jobbra a konyha, (ez viszonylag "nagy",és ebből nyílik a nagyszoba.

Elég hülye elosztású, régi bányászlakás, ikerház.

2014. jan. 30. 09:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a lányotok idén végez, akkor addig szerintem várjatok mindenképp, amíg kiderül, hogy hazamegy vagy más városban fog dolgozni. Addigra lehet, hogy az is kiderül, hogy fiatok marad-e kint. Úgy már egyszerűbb lesz tervezni, ha tudjátok, hogy ténylegesen mire van szükség.
2014. jan. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ebben a helyzetben ne csináljatok nagy felújítást. Átvinni a konyhát egy másik helyiségbe elég nagy macera és költség, hiszen kell pl. víz, csatorna, ha gázzal főzöl, az is. Az átvezetékeléshez pedig falat, padlót kell bontani.

Szerintem az a legegyszerűbb, ha a nagyobbik szobából nappalit csináltok, a kisebbikből hálót. A kis félszobába átmenetileg be tudjátok rakni a szükségtelen bútorokat.

Ha a gyerekek hazajönnek látogatóba, el tudnak aludni akár egy szobában, illetve ha valamelyikük hazaköltözne, akkor elég csak a bútorokat áttologatni, ami nem olyan nagy munka.

2014. jan. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, a konyhát áthelyezni macerás,én arra gondoltam ebben a variációban, hogy palackosra szereltetjük át a gáztűzhelyt, azt át lehet vinni.Mosogatni vagy az ebédlőben lehetne, vagy egy lavórban,és kiönteni a wc be.


Most kifestjük,és lambériázzuk a félszobát.Ha konyha lenne belőle, nem kellene burkolatot cserélni,mert járólapos volt, azon volt a padlószőnyeg,azt felszedtük.De ha szoba lesz belőle,akkor laminált padlód szeretnénk bele.


Hát igen, még nem tudjuk, mi lesz,nehéz eldönteni.Viszont most érnénk rá jobban az átalakításokra,mint nyáron.

2014. jan. 30. 11:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez elég szörnyű ötlet.


Próbáld ki most, hogy milyen, ha nem használod a konyhában a vizet. Tehát miután felszeletelted a húst, végigcsöpögteted a fél házat, mire átrongyolsz a fürdőbe kezet mosni és hasonlók. Tapasztalatból beszélek, én most olyan albérletben lakom, ahol a konyha két kis helyiségre van szétosztva, kinn a pult és a pakolórész, bent a mosogató és a tűzhely. Háromszor annyi idő bármit megcsinálni, nem tudom pl. mosogatással kihasználni a főzés közben lévő holt időt, szörnyű. Imádom amúgy a lakást, de emiatt fogom rögtön felmondani, amint lejár a szerződés, mert nagyon rossz így élni. Szóval mindenképp azt mondom, hogy ezt a verziót vessétek el :)

Egyébkén ha csak a laminált padlót kell pluszban megcsinálni a szobához, az nem olyan nagy munka, egy fél délelőtt alatt le lehet rakni takarítással együtt :)

2014. jan. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
halófülke. gazdaságosabb. szexet rendelni sokkal drágább mint pizzát
2015. jún. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!