Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan oldanátok meg a konyhas...

Hogyan oldanátok meg a konyhaszekrény felső részének felfüggesztését, vagy alátámasztását, ha csak egy gipszkarton fal elé lehetne helyezni a konyhabútort?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem bírja el a g.karton fal, de csak így tudjuk megoldani ,így fér el, 2 m hosszú ,2x 3 elemből áll.
2010. jan. 15. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy oldottam meg hogy rámzuhant: Ez komoly! De nektek kívánok hozzá szerencsét. Egyébként nem tudom.
2010. jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom az ilyesmit a gipszkarton mögött lévő vas tartóelemekhez kell rögzíteni. Ha ilyen nincs passz.
2010. jan. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom utólag hogy oldhatod meg. Mikor nekünk a gyorsházat építették be lett tervezve, hogy hol lesz a konyha és milyen lesz a felső szekrény, így kaptunk oda "gerendát" vagy mi a frászt.
2010. jan. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom már melyik oldalon olvastam, hogy valami fém vázszerűségre van rakva,és az tartja nem a fal.
2010. jan. 15. 21:41
 5/10 anonim ***** válasza:

Pont, ahogy az utolsó válaszoló írta. Ilyenkor úgy szokták, hogy a tervezett bútorok függesztési vonalába kerülnek a fém tartóelemek. Ezek gond nélkül bírják a konyhaszekrények súlyát. Így utólag, csak ötletem van:


a mi konyhaszekrényeinknek (Tisza bútor, kb.13 éves)egyedi felfüggesztése van: a falra vízszintesen egy hosszú, tömör fa "sínt" kellett felfúrnunk, a szekrényeket pedig a szintén gyári kampókkal erre kellett ráakasztani. Szerintem ezzel a módszerrel a gipszkartonfal is elbírná a bútort, a tartó "sínt" nyilván a fal tartóelemeire kellene rögzíteni. Érdeklődd meg a gyártól, hogy valóban megfelelő-e ez a módszer, illetve, hogy hol lehet ilyen függesztést vásárolni a meglévő bútoraidhoz. Sok sikert!

2010. jan. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi.
2010. jan. 15. 21:52
 7/10 A kérdező kommentje:
Még nincs meg a gipszfal,csak leválasztást tervezünk,és ez elé a fal elé tudnánk rakni a konyhabútort, úgy hogy egymás mellett elférjen mind a 3 eleme.
2010. jan. 15. 23:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor még nem vagytok semmiről lemaradva! Beszéld meg a kivitelezővel, hogy pontosan hova kerülnek a szekrények és kérd a felfüggesztési vonalakba a fal tartóvázát.
2010. jan. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mi csinálnánk házilag:) azért érdeklődöm....
2010. jan. 16. 15:21
 10/10 anonim válasza:
vegyél egy (a fal vastagságával megegyező) vastagságú gerendát, amit az átalakítás közben beépítesz a falba, tehát a gipszlemezek közé a felsőszekrény akasztójának tervezett magasságába. mindkét oldalról csavarozd ki, így a terhelés megoszlik az egész falon és a profilokon is.
2010. jan. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!